Geçtiğimiz aylarda 6 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin yeniden toparlandı ve 43 bin dolar seviyelerinin üzerine çıktı.

Geçtiğimiz aylarda 6 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin yeniden toparlandı ve 43 bin dolar seviyelerinin üzerine çıktı. Toparlanma Bitcoin için inişli-çıkışlı bir fiyat rotasını gündeme taşıyor.

Bitcoin ilginç bir şekilde teknoloji hisseleriyle korelasyon göstermeye başladı. Yükselişin başladığı zaman dilimlerinde teknoloji hisselerinde de yükseliş meydana gelmişti.

Son zamanlarda kripto para birimlerine yönelik olarak risk ve iştahla zaten bir artış söz konusu idi. Tabi piyasalarda olumsuz haberler de gündemdeydi. Örneğin merkeziyetsiz kripto para borsalarındaki en büyük ikinci hack olayı gerçekleşti.

Solana ile diğer ağlar arasında köprü görevi gören Wormhole’ü hackleyen bilgisayar korsanları, 120 bin adet Ethereum çaldılar. Çalınan Ethereum’ların toplam değeri 320 milyon doları buluyor.

Diğer taraftan jeopolitik riskler de fiyatlarda önemli bir etken olmaya devam edecek gibi duruyor. Özellikle nu dönemde Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş söylentileri piyasaları giderek daha fazla tedirgin etmeye başladı.

Stablecoin’lerde işlem hacminin yüksek oluşu da yatırımcıları bir düşüş beklentisine sokmuş gibi gözüküyor. Ancak geldiğimiz noktada 44 bin dolar seviyelerinin Bitcoin için önemli olduğu vurgulanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ