9 Ocak'ta kripto para piyasası araştırma firması Arcane Research bir rapor yayınladı ve Bitcoin (BTC) işlem hacimlerinin bir haftada iki katından fazla arttığını belirtti.

9 Ocak'ta kripto para piyasası araştırma firması Arcane Research bir rappr yayınşadı ve Bitcoin (BTC) işlem hacimlerinin bir haftada iki katından fazla arttığını belirtti.

Rapora göre, 7 günlük ortalama günlük işlem hacmi 2020'nin başında bir haftada % 126 artış gösterdi ve neredeyse 1.5 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Kripto Piyasası “Kesinlikle Daha Fazla Yükseliyor”

Araştırmacılar ayrıca alternatif yazılım web sitesi Alternative.me'de gösterilen Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksinin Aralık ortasından bu yana istikrarlı bir şekilde arttığını ve 6 Ocak'ta Ekim ayından bu yana ilk kez nötr seviyelere ulaştığını belirtiyor.

Raporda ayrıca Bitcoin’in oynaklığının fiyatla birlikte arttığı ve şu anda % 3 seviyesine yükseldiği belirtiliyor. Raporda ayrıca şu ifadeler yer alıyor:

“Son birkaç gün içinde korkuya düşmesine rağmen, piyasa kesinlikle daha fazla yükseliyor.”

Endeksin web sitesi, aşırı korkuya ulaştığında, yatırımcıların çok fazla endişe duydukları anlamına geliyor, bu da bir satın alma fırsatı sunuyor, araç aşırı açgözlülük gösterdiğinde pazar muhtemelen bir düzeltmeden kaynaklanıyor. Gösterge okumasını volatilite, pazar ivmesi ve hacmi, sosyal medya, anketler, Bitcoin kripto piyasası hakimiyeti ve Google trendlerinden almaktadır.

Bitcoin Güvenli Bir Liman mı Oluyor?

İlginç bir şekilde, araştırmacılar ayrıca İran ve ABD arasındaki gerginliklerin Bitcoin'in altınla olan ilişkisini Ağustos 2016'dan bu yana görülmeyen seviyelere getirdiğini öne sürüyorlar. Ayrıca yeni çatışmadaki büyük olayların hem altın hem de Bitcoin'in fiyatı tarafından olumlu bir tepkiye neden olduğuna dikkat çekiyor. Makalede şunlar yazıyor:

“Bitcoin için 'güvenli liman anlatısı gerçek olmaya başlıyor. Bununla birlikte, bu kısa vadeli fiyat eylemi sadece sahte bir korelasyon olabilir ve uzun vadeli bir değerlendirme dikkate alınmalıdır. ”

Faaliyet Artışı

Son olarak, rapor ayrıca Bitcoin’in blok zincirindeki aktivitenin de bir rönesans gösterdiğini, işlem değerinin aynı süre içinde dörtte bir oranında artması nedeniyle bir haftada % 5 arttığını belirtti. Ayrıca madenci ücretleri % 40'ın üzerinde artmış ve aktif adres sayısı yaklaşık % 7,63 artmış durumda

Son raporlar kripto para birimi için her zamankinden daha olumlu hale geldiğinden, Bitcoin'in görünümü giderek yükseliyor. Son bir rapora göre, Bitcoin 2020'de yatırımcılara % 100 getiri sağlayabilir ve Mayıs ayının blok ödülünün yarıya inmesine kadar beş ay içinde önemli ölçüde yükselebilir.

Varlığa olan ilgi artıyor ve ABD'nin en büyük bankası CME Group’un yeni Bitcoin opsiyon işlemlerine ilginin yüksek olacağı bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ