Bitcoin fiyatı, Mayıs ayındaki büyük çöküşten bu yana 40.000 doların üzerine çıkmak için henüz en iyi girişimini yapmış değil.

Bitcoin fiyatı, Mayıs ayındaki büyük çöküşten bu yana 40.000 doların üzerine çıkmak için henüz en iyi girişimini yapmış değil. Şimdiye kadar, "Mayıs'ta sat ve git" ifadesi bir cazibe gibi çalıştı ve tekrar kripto para satın almak daha uzun sürebilir. Bu karlı bir stratejidir.

Bunun nedeni, en iyi kripto para biriminin orta Bollinger Bandının üzerinde tutunmak için mücadele etmesi ve eğer tutunamazsa, bandın dibinin yeniden test edilmesiyle sonuçlanabilir. Başka bir yeniden test, sonunda kripto para başına fiyatı desteğin altına çekebilir ve geri dönüşten önce temiz bir tarama yapabilir.

Deja Vu: Tarihi Bir Hareket Neden Ufukta Olabilir?

2019 boyunca kripto piyasasında olan herkes için deja vu gibi geliyor. 10.000 doların üzerinde, bir sonraki durağın 100.000 dolar veya daha fazla olduğunu iddia eden traderları görmek nadir değildi. Yanıldılar ve Bitcoin çöktü.

Bunu yaptığında ve duyarlılık düşüşe geçtiğinde, kripto para birimi rekordaki en karlı üçüncü günle tersine döndü. Ekim 2019 “Çin pumpına” aşinaolan herkes, en kötü durumda göründüğünde bile işlerin hızla tersine dönebileceğini bilir.

Göstergeler de aynı şekilde hazırlanır ve duyarlılık da öyledir ve bir sabah yıldızının tersine dönmesini ve yusufçuk dojisini takip eden son ralli bol miktarda yükseliş sinyali verir.

Öyleyse, Bollinger Bantları neden bir potansiyel çöküş uyarısı veriyor?

Bitcoin Fiyatı Yüksek Seviyelere Dönmeden Önce Düşebilir

John Bollinger tarafından oluşturulan Bollinger Bantları, oynaklığı ölçen, destek ve direnci vurgulayan ve çok daha fazlasını yapan çok yönlü bir teknik analiz aracıdır. Bantlar gerildiğinde veya sıkıştığında, bu büyük bir hareketin geldiğinin bir işaretidir ve şimdiye kadar metrik, yakında şok edici bir şeyin olacağının sinyalini veriyor. Ama ne zaman?

Bollinger Bant Genişliği benzer düşüklerde, ancak orada bir süre daha kalması gerekiyor. BB%, yukarı doğru sapan atmadan önce 2019'da olduğu gibi mevcut düşük seviyeyi süpürebilir.

Son olarak, LMACD de çok benzer bir model sergiliyor ve başka bir düşüş eğilimi olursa, geçen seferki gibi büyük bir tuzak olabilir. Ancak şimdilik, bir geri dönüşten önce bir kez daha düşük seviyelere dikkat edin.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ