Bitcoin (BTC), 2020'lerin ilk gününde genel olarak yanlamasına işlem görüyor.

Ocak Ayında Sönmeyen BTC

Coin360’dan elde edilen veriler, Bitcoin'in üçüncü on yılına kararlı bir şekilde sakin bir başlangıç yaptığını ve oynaklığın pazarlardan Çarşamba'ya kadar devam ettiğini gösterdi.

Yazının yazıldığı sırada BTC / USD 7,200 $'ın biraz altında işlem gördü ve haftada 7,090 $ ve 7,495 $ arasındaki dar bir koridorda bir araya geldi.

Yavaş ama dalgalı koşullar, Aralık ayının üçüncü haftasında ani bir çöküş izledi ve bu da paritenin yedi ay içinde  yaklaşık 6.460 $ gibi en düşük seviyelerine düştüğünü gösterdi.

O zamandan beri, Bitcoin 7.200 dolarlık markayı büyük ölçüde birleştirdi ve kısa yolculuklar daha hızlı bir şekilde geri döndü.

Analistler, statükonun devam edeceğini, BTC / USD'nin kısa vadeli durumunun yeni bir eğilim başlatmaya dair çok az işaret gösterdiğini söylüyor.

Michaël van de Poppe için Şubat ayında veya daha sonrasında bir dönüm noktası gelebilir. Van de Poppe Twitter’dan yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

“Hala bu aralıkta kaldık ve sanırım önümüzdeki ay da burada kalacağız.Muhtemelen böyle bir senaryo, belirleyici hamle gerçekleşmeden önce pazarı tuzağa düşürmek için yapılıyor.”

Bununla birlikte, katkıda bulunan filbfilb için, Bitcoin'in 7.600 dolarlık direnci kırmaması, 6.000 dolarlık aralığa geri dönüşü gösteriyor.

Bu arada daha canlandırıcı bir istatistik Bitcoin’in önceki kazanımlarına odaklanıyor. 2010'dan 2020'ye kadar on yılda, en büyük kripto para birimi yatırımcılara % 9.000.000 getiri sağladı.

Etkileyici istatistik, girişimciler John McAfee'nin BTC / USD'nin 2021 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşamaması durumunda kendi penisini yeme sözünü yerine getirip getirmeyeceği konusunda yorumcular arasında devam eden bir Twitter tartışması sırasında ortaya çıktı.

Referans olarak, mevcut fiyat ile yedi basamaklı hedef arasındaki boşluk nispeten % 13,800’e tekabül ediyor.

Samimi bir şekilde “Dickening” adlı özel bir geri sayım aracı, olasılıkları takip ediyor.

Altcoinler Statik Hissi Takip Ediyor

Bitcoin'e göre, altcoinler yeni yıl başlarken azami % 2 oranında yukarı veya aşağı hareket ederek çok az değişiklik gösterdi.

Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) % 1,5 oranında değer kaybederek 130 $'a geri döndü.

Diğerleri mütevazı kazançlar elde etti – XRP % 1.1 ve Bitcoin SV (BSV) % 2.5 değer kazandı.

Toplam kripto para piyasasının değeri ise yazının yazıldığı sırada 191.2 milyar dolar seviyelerinde ve Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ise % 68.2.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ