28 Mayıs'ta, Goldman Sachs, yatırım firması açıkça Bitcoin'i çağırdıktan ve onun bir varlık sınıfı olamdığını belirttikten sonra büyük manşetler oluşturdu.

Bitcoin: JP Morgan

28 Mayıs'ta, Goldman Sachs, yatırım firması açıkça Bitcoin'i çağırdıktan ve onun bir varlık sınıfı olamdığını belirttikten sonra büyük manşetler oluşturdu. Sunumunda firma dijital varlığın “yatırım için uygun olmadığını” ve “enflasyona karşı korunma kanıtı göstermediğini” iddia etti.

Haberler çeşitli sosyal medya platformlarında patladı ve bir gün içinde Goldman Sachs “Anti-Bitcoin” kurumu olarak tanımlandı.

Öte yandan, JP Morgan diğer yönlere doğru ilerledi. 28 Mayıs'tan iki hafta önce JP Morgan'ın ilk kripto borsasını müşteri olarak eklediği bildirildi. Borsa Coinbase'den başkası değildi ve Dimon'un Brian Armstrong ile birkaç gizli toplantı düzenlediği de bildirildi.

Coinbase'in yanı sıra JP Morgan, uzun bir istişareden sonra rakip Bitcoin borsası Gemini'yi de imzaladı ve aniden kurum, endüstrideki Amerika'nın en büyük Bitcoin borsası hesaplarına sahipti.

Bir an için daha geniş resme bakalım.

Goldman Sachs'ın kripto topluluğundaki olumsuz imajı ışığında, JP Morgan şu anda “Pro-Bitcoin” ile karşılaşıyor. Spekülatif bakış açısından, eğer JP Morgan Bitcoin'i yakından takip ediyorsa, şüphesiz kurumsal müşterilerin yavaş yavaş dijital varlık alanına girdiğini gözlemleyecektir. Grayscale Investments’ın 2020 için Bitcoin'deki birikim kaydı, hizmetleri yalnızca kurumlar ve akredite müşteriler için olduğu için tek başına bu gerçeği vurgulayacaktır.

Bu nedenle, JP Morgan'ın şu anda, gelecekleri için belirlediği, müşterilerinin yatırım firmasından portföylerindeki Bitcoin tahsisini isteyebileceği bir varsayım olduğu varsayılabilir. O zamanlar Bitcoin türevleri ticaretinde sağlam bir dayanakları varsa, sektördeki herhangi bir kurumsal müşteri için ilk tercih olacaktır.

 Bununla birlikte, bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır ve yukarıdaki durum önümüzdeki birkaç yıl içinde ortaya çıkabilir veya olmayabilir. Bununla birlikte, eğer öyleyse, JP Morgan bir yarış için ilerleme kaydediyor olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ