Bitcoin’in benimsenmesi yıllar içinde düzeldi, ancak topluluğun bir kısmı benimsenmesinin sonunda çıkmaza gireceğini düşünüyor.

Bitcoin’in benimsenmesi yıllar içinde düzeldi, ancak topluluğun bir kısmı benimsenmesinin sonunda çıkmaza gireceğini düşünüyor.

Blockstream'deki eski Baş Mimar Christopher Allen, Bitcoin'in son zamanlarda benimsenme eksikliğinden endişe duyan Lightning Network gibi çözümlerin ölçeklendirilmesine ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Bununla birlikte, VanEck’in son raporuna göre, Bitcoin benimsenmesi giderek artıyor olabilir.

VanEck’in “Bitcoin için Yatırım Örneği” raporuna göre, kripto ve borsalarla ilgili endişelere rağmen piyasa istatistikleri sağlıklı tarafta yer alıyor. Bitcoin ve diğer kripto varlıklar, dijital varlık ticaretini kolaylaştıran Robinhood, TD ve ETrade gibi kurumlara sahip perakende yatırımcılar için giderek daha fazla kullanılabilir hale geliyor.

Türev piyasasında CME Vadeli İşlem sözleşmeleri, 2018'in ilk çeyreğinden bu yana meyilli olan açık pozisyonlarda 15.000 BTC'nin üzerine çıktı.

Ticaret faaliyeti hakkında konuşmak gerekirse, bir veya iki borsadaki hacim konsantrasyonu zamanla azaldı ve borsalar arasındaki dağılım daha eşit hale geldi. Coinbase ve Kraken'in beğenileri ABD pazarındaki ticaretin çoğunluğunu toplamaya devam ediyor, ancak Bitstamp ve Bit-x gibi diğer firmalar da iyi miktarda BTC hacmine sahipler.

Ticaretin dağıtımı, çok sayıda Bitcoin'in birkaçının elinde olmadığına işaret ediyor, ancak çeşitli oyuncuların katılımı daha iyi pazar genişlemesini ve dijital varlık endüstrisinin nihai büyümesini teşvik ediyor.

Mülkiyet istatistikleri, Bitcoin'in 0-0.001 ila 100.000-1.000.000 BTC arasında değişen cüzdanlar arasında iyi bir şekilde dağıtıldığını gösteriyor. Çok sayıda BTC'yi oluşturan cüzdanların genellikle aynı anda birden fazla kişinin Bitcoin varlıklarını temsil eden borsalar olduğuna dikkat edilmelidir.

Rapor, piyasa istatistiklerinin yanı sıra, Bitcoin üzerine inşa edilen uygulamaların büyümesinin bir sonraki adım olabileceğini iddia ediyor ve şöyle diyor:

 “Yan zincirler, Bitcoin güvenlik özelliklerini korurken ölçeklenebilirlik ve özelleştirmelere izin verdikleri için Bitcoin'i benimsemenin bir sonraki adımı olabilir.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ