Nobel ödüllü Paul Krugman, spam e-postalarla olan mücadelesini açığa çıkardıktan sonra Twitter’daki kripto topluluğunun dalga konusu haline geldi

Bitcoin Karşıtı Paul Krugman, Kripto Dolandırıcılığının Hedefi Oldu

Nobel ödüllü Paul Krugman, spam e-postalarla olan mücadelesini açığa çıkardıktan sonra Twitter’daki kripto topluluğunun dalga konusu haline geldi

Dolandırıcılık Şüphesi

Kendini kripto şüphecisi ilan eden Paul Krugman, kısa bir süre önce, varolmayan blockchain cüzdanına ödeme alma konusunda bir tweet gönderen kripto dolandırıcılık hamlesinin hedefi haline geldi. Viral tweet'inde "bir tür dolandırıcılık" olduğundan şüpheleniyordu.

Krugman'ın çıkmazı, yeni teknolojiyle pek ilgilenmediği için ünlü Amerikan ekonomistiyle alay etme şansına sahip olan twitter’daki kripto topluluğunca gülünç bir mesele haline geldi. 2008 Nobel Ödülü'nü kazanmasına rağmen, Krugman'ın Blockchain veya spam e-postaların nasıl çalıştığını anlamadığı anlaşılıyor.

Ancak, Krugman'a yardım eli verenler ve hassas verilerini çalmak isteyen e-posta dolandırıcıları tarafından hedef alındığını açıklayanlar da bulunuyor.

Ateşli Bir Bitcoin Eleştirmeni

Bitcoin ana medyada başlıklar oluşturmaya başlamadan çok önce, Krugman 2013 yılında olduğu gibi Bitcoin’i "kötülük" olarak adlandırdı.

Temmuz 2018’de, Keynesyen ekonominin en güçlü yandaşlarından biri olarak ünlü olan Krugman, Bitcoin’in fiyatının nihayetinde sıfıra gidebileceğini belirttiği kripto karşıtı bir makaleyi daha yayınladı ve Bitcoin değersiz bir hale geleceğini savundu.

Ayrıca, kripto para birimi destekçilerinin, devlet destekli fiat para birimi için bir dava açarken, küresel para sistemini 300 yıl önce kurmaya istekli olduklarını iddia ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ