Bitcoin bir kez daha bugün 10.000 dolarlık bölgeyi aşmaya çalıştı, ancak bu hareket kripto para biriminin bir kez daha sert bir reddetme ile karşı karşıya kalmasıyla nafileyi kanıtladı.

Bitcoin Kilit Dirence Yaklaştıkça Daha Fazla Muhalefetle Karşılaşıyor

Bitcoin bir kez daha bugün 10.000 dolarlık bölgeyi aşmaya çalıştı, ancak bu hareket kripto para biriminin bir kez daha sert bir reddetme ile karşı karşıya kalmasıyla nafileyi kanıtladı.

BTC, geçtiğimiz hafta boyunca güçlü seyreden aynı işlem aralığına girmiş gibi görünüyor. Alıcıları ve satıcıları bir çıkmaza girdikçe, bu işlem aralığına nasıl tepki vereceği, bir sonraki trendin hangi yönde olacağı konusunda büyük etkileri olabilir.

Analistler şimdi, kripto para biriminin önümüzdeki günlerde ve haftalarda önemli bir destek seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam ettiği için daha yüksek bir ralli oluşturabileceğine dikkat çekiyorlar.

Bu potansiyel yükseliş, ilk önce üstesinden gelinmesi gereken kilit bir seviye olmasına rağmen, 11.000 $ civarında yeni yılın en yüksek seviyelerine yol açabilir.

Yazım sırasında, Bitcoin şu anki 9.700 $ fiyatıyla marjinal olarak işlem görüyor. Bu, son birkaç gündür işlem gördüğü seviyededir.

Kripto para birimi, gece boyunca 10.000 dolara kadar toplanmaya çalıştı, ancak bu yükseliş, kripto ticaret platformu BitMEX'teki bir kesinti nedeniyle kısa bir süre durduruldu. Bu kesinti yatırımcıları korkuttu ve hızlı bir şekilde BTC'yi yaklaşık 9,500 ila 9,800 dolar arasındaki sıkı ticaret aralığına geri getirdi.

Bu konsolidasyon aşamasının boğa lehine bir kırılmaya neden olması için, kripto para biriminin 10.000 doları aşması zorunludur.

Bu fiyat bölgesinin psikolojik önemi, son birkaç yıl içinde görülen her kırılmanın kısa ömürlü olduğu kanıtlandığı için onu ağır bir direnç seviyesi haline getirmektedir.

Bitcoin’in son blok ödüllerinin yarı yarıya azalması ve yatırımcıların artan birikim oranlarından kaynaklanan artan temel gücün kriptoyu daha da artırmaya yardımcı olması mümkündür.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ