Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden beşinci haftaya uzanan lider kripto para birimindeki düşüşle 46.000 doların altına düştü.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden beşinci haftaya uzanan lider kripto para birimindeki düşüşle 46.000 doların altına düştü.

Bitcoin, New York ticaretinde bu sabah erken saatlerde %8.4 düşerek 45.773 dolara düştü. Bitcoin, bu kayıpların bir kısmını geri alarak %3.79 düşüşle 47.102 dolardan işlem gördü. Ancak düşüş, son 200 gün içindeki ortalama fiyatının altına itti ve bu şu anda yaklaşık 46.720 dolar seviyesinde bulunuyor. Orijinal kripto para biriminin tanık olduğu düşüş, 4 Aralık'tan bu yana en büyük günlük yüzde düşüşü oldu.

Bitcoin, Federal Rezerv Toplantısı Öncesinde Düşüyor

Bitcoin, bu hafta Federal Rezerv para politikası kararı öncesinde ABD'deki hisse senetleriyle birlikte önemli bir düşüşe tanık oldu. Federal Rezerv'in tahvil alımlarını azaltmak için daha hızlı hareket edip etmeyeceğine ve gelecek yıl faiz oranlarını yükseltmeye başlayacağına dair kararını Çarşamba günü açıklaması bekleniyor. Düşük faiz oranı ortamı, bu yıl hisse senedi ve kripto piyasalarının fırlamasına neden olurken, bir oran artışı ve kolay para politikalarının sona ermesi piyasayı düşüş yönüne çevirebilir. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin daha önce makro rüzgarlara karşı Bitcoin ‘den daha dayanıklı olduğunu kanıtlamasına rağmen, Ether Pazartesi günü keskin bir şekilde düştü.

Alıcılar 50.000 Doların Üzerinde Bitcoin Alamazlar

Önde gelen kripto para birimi, alıcılar geçen hafta 50.000 doların üzerine çıkamadığı için baskı altında kalıyor. Kripto para son 24 saatte yaklaşık %6 düştü ve yayınlandığı sırada 47.300 dolar civarında işlem görüyordu. Anında destek, 200 günlük hareketli ortalamada 46.700$ civarında- aynı zamanda bir haftalık fiyat aralığının altında görülüyor. Bununla birlikte, olumsuz momentum sinyalleri verildiğinde, Bitcoin desteğin altına düşme riski altındadır ve bu da orta vadeli eğilime zarar verebilir. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 70.000 dolara ulaştığı için bu yıl önemli bir büyümeye tanık oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ