Bitcoin %7 artışla 66.250$'a yükseldi ve bu yılın Ekim ayı sonlarında belirlenen 66.900$'ın üzerinde rekor seviyeye geri döndü.

Bitcoin %7 artışla 66.250$'a yükseldi ve bu yılın Ekim ayı sonlarında belirlenen 66.900$'ın üzerinde rekor seviyeye geri döndü. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, Pazartesi günü 24 saat içinde %4'ün üzerinde artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.700 doların üzerine çıktı. Token, Coin Metrics verilerine göre 4.740 dolarlık son işlemdi. Bu arada Bitcoin, %7 artışla 66.250$'a yükseldi ve Ekim ayı sonunda belirlenen 66.900$'ın üzerinde rekor seviyeye geri döndü.

DeFi'nin İyileştirmeleri Üzerine Yeni Kripto Rallisi Geliyor

Yeni kripto para rallisi, blok zincirinde borç verme ve ticaret gibi finansal uygulamalar oluşturmayı amaçlayan kripto pazarındaki yeni bir trend olan DeFi veya merkezi olmayan finans hakkında artan heyecanın ortasında geliyor. Ethereum, DeFi'de önemli bir oyuncu. Merkezi olmayan değişim Uniswap ve borç verme platformu Aave dahil olmak üzere en büyük DeFi hizmetlerinden bazıları Ethereum ağında çalışır. Yine de, DeFi son zamanlarda düzenleyicilerin dikkatini çekti ve uzmanlar bir baskının yakın olduğu konusunda uyardı.

Ethereum ve Bitcoin Yükselişini Sürdürmeye Devam Ediyor

Ethereum, aynı zamanda, takas edilemeyen birçok token veya NFT'nin bel kemiğidir. NFT'ler, çevrimiçi sanat gibi nadir öğeler için sahiplik kaydını tutan dijital makbuzlar gibidir. Yine de, ethereum bazı şiddetli rekabete karşı. Bu yıl, Christie's'de açık artırmada 69 milyon dolarlık rekor bir satışla bir tokenle  faaliyette bir patlama gördüler. Solana ve Cardano gibi rakip tokenlerin fiyatları da bu yıl arttı. Ethereum, yatırımcıların ağı daha hızlı ve daha çevre dostu hale getireceğini umduğu büyük bir yükseltmeden geçiyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, kripto topluluğunun içinde ve dışında bazı sıcak tartışmalara yol açan enerji tüketimindeki artış nedeniyle eleştirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ