Önde gelen kripto para birimi bitcoin, bir saat içinde 42.000 dolara kadar düştüğü için bugün büyük bir darbe aldı.

Önde gelen kripto para birimi bitcoin, bir saat içinde 42.000 dolara kadar düştüğü için bugün büyük bir darbe aldı. Bitcoin fiyatı Cumartesi günü erken saatlerde büyük bir darbe aldı ve yaklaşık bir saat içinde yaklaşık 10.000 dolara düştü ve 47.000 dolara sıçramadan önce 42.000 dolara geçici olarak düştü. Orijinal kripto para birimi son 24 saat içinde yaklaşık 15.000 dolar düştü. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, aynı zaman diliminde yaklaşık 1.100 dolar düştü.

 

Bitcoin, Kripto Pazarlarında Daha Geniş Bir Düşüşü Yansıttı

Önde gelen kripto para birimi, bazı kripto para birimleri son 24 saatte %20'den fazla düştüğü için kripto pazarlarında daha geniş bir düşüşü yansıttı. Birkaç altcoin, Cumartesi  04:00 UTC'den başlayarak keskin bir düşüş yaşadı. CoinGecko'ya göre, genel piyasa değeri şu anda 2 trilyon dolar civarında seyrediyor. Spot piyasa satışı, türev piyasalarda büyük stop zararlarını tetiklemeden önce kripto para birimini düşürmüş gibi görünüyor. Coinglass verilerine göre, fiyat düşüşü bir saatten kısa bir sürede yaklaşık 600 milyon dolar değerinde Bitcoin vadeli işlem pozisyonunu tetikledi.

Bitcoin, Eylül Ayının Sonundan Bu Yana En Kötü Çöküşü Görüyor

Bitcoin, bir saat içinde yaklaşık %9 düştüğü Eylül ayının sonundan bu yana en kötü çöküşüne tanık oldu. Kaza, COVID-19'un Omicron varyantının neden olduğu belirsizlikler ve Federal Rezerv'in (Fed) yüksek enflasyonla artan rahatsızlığının ortasında geldi. Salı günü, Fed Başkanı Jerome Powell, geçici kelimesini enflasyon tartışmasından kaldırdı ve merkez bankasının düşünebileceğini söyledi. Bazıları bu Bitcoin düşüşünü “düşüşü satın almak” için bir fırsat olarak kullanıyor. Ülkesi bilançosunda Bitcoin tutan ve önceki düşüşlerde dijital para satın alan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, her biri yaklaşık 48.700 $ karşılığında 150 BTC'lik bir alım daha duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ