Hepimiz, bir yerlere aidiyet duygusu içerisinde bağlı kalmayı arzu ederiz.

Hepimiz, bir yerlere aidiyet duygusu içerisinde bağlı kalmayı arzu ederiz.  Kimi zaman bu bir dünya görüşü, kimi zaman bir din, kimi zaman bir aile ve kimi zaman ise bir ülke olarak yansır. Bağlılıklarımız aslında vazgeçemediklerimiz.

Modernite tecrübesi ile ortaya çıkan bir bireysel özgürlük gerçekliği var. Bireysel özgürlük alanı içerisinde kişi kendi hayatını ve kimliğini özgürce yaşamak istiyor. Aidiyet duygusu ise bu özgürlüğün sınırlı olduğunu bize hatırlatıyor.

Aidiyet duygusunu bir topluluğa üye olma anlamında ele aldığımızda muhtemelen yaşamı biraz daraltmış oluyoruz. Ancak aidiyet duygusunu anlama ve anlaşılma tecrübesi olarak ele aldığınızda işte o zaman karşımıza geniş bir çerçeve çıkıyor.

Bitcoin ve kripto para dünyasının bu kadar büyümesinde ve giderek daha fazla benimsenmesinde ben bu aidiyet duygusunun varlığına inanıyorum. Bireyler sadece bu dünyaya kendilerini ait hissetmekle kalmıyor, aynı zamanda anlama ve anlaşılma tecrübesini de birebir yaşamış oluyor.

Kripto para dünyasında aidiyet duygusu bu alanı anlama ve anlamlandırma biçiminizi ortaya koyar. Kullandığınız dilin çok rahat bir şekilde anlaşılması sizi oldukça rahatlatır. Yalnız olmadığınızı net bir şekilde hissedersiniz.

Kripto para dünyasını sadece bir yatırım aracı olarak görmemek gerekiyor. Bu dünyada en çok ihtiyacımız olan şeyi, insanlarla ilişki kurmayı ve bir şeyler öğrenebilmeyi gerçekleştiriyorsunuz . Sanırım, aidiyet duygusunun en önemli kazandırdığı da bunlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ