Bitcoin ve kripto para piyasasında çoğu zaman mega boğa şeklinde bir söyleme tanıklık ediyoruz.

Bitcoin ve kripto para piyasasında çoğu zaman mega boğa şeklinde bir söyleme tanıklık ediyoruz. Bu söylem özellikle kripto para piyasasında yer alanları coşturduğu gibi bu alana girecekler için de bir ilgi oluşturuyor. Ancak bu söylemin zararları da söz konusu.

Öncelikle bir vakit vererek bir mega boğa sezonunun başlayacağını ifade etmek pek doğru bir yaklaşım değil. Zira insanları gereksiz yere ümitlendirmiş olursunuz. Kullandığınız cümleler gerçekleşmediği zaman adının ümit simsarına çıkabiliyor.

Takipçileriniz açısından bakıldığında ise onları hayal kırıklığına uğratmamanız gerekiyor. Bu açıdan söylemlerinizi yatırım tavsiyesi olmaktan ziyade bir öngörü olarak sunmak daha faydalı bir yaklaşım olacaktır.

Yatırımcılara finansal kaderiniz değişecek şeklinde ümit vaat etmek yerine bu piyasanın dalgalı bir piyasa olduğunu, sabır gerektirdiğini ve kimi zaman uzun soluklu bir koşu olacağını hatırlatmak gerekiyor.

Mega boğa söylemleri geçmişteki önemli fiyat hareketliliklerinin gelecekte de meydana gelme ihtimaline dayalı olarak ortaya atılıyor. Ancak geçmişin her zaman tekerrür etmeyeceğini de unutmayalım.

Yatırımcılar mega boğa yaşamış bir kripto para projesine de yüksek fiyattan girmemeye dikkat etmeli. Mega boğa söyleminin sizleri zarara uğratmasına fırsat vermeyin.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ