Piyasa ekonomisinin hayatımızı daha iyi hale getirmek maksadıyla kudretli bir güç olduğunun hepimiz farkındayızdır.

Bitcoin, Kripto Paralar ve Piyasa Ekonomisi

Piyasa ekonomisinin hayatımızı daha iyi hale getirmek maksadıyla kudretli bir güç olduğunun hepimiz farkındayızdır. Bitcoin ve kripto paralar da piyasa ekonomisinin bir parçasını oluşturuyor. Şirketler kar elde edebilmek gayesi ile satın almak isteyebileceğimiz malları piyasalara sunuyor. Kripto para alanında da dünya problemlerine çözüm üreten projeler yer alıyor.

Piyasa ekonomisinde mevcut problemin çözümü her zaman değer üretir. Bitcoin ve kripto para birimlerinin bu kadar ilgi görüp değer kazanmasını sadece yatırımcı iştahı ile açıklamak doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Dünya problemlerine getirilen farklı ve son derece ucuz çözümler piyasa ekonomisinde Bitcoin ve kripto paraların önünü açmış duruyor.

Piyasanın aynı zamanda gücünü çabuk, güçlü ve akıllı olanı ödüllendirmekte alan olağanüstü bir kudret olduğu gerçeğinden hareket ettiğimizde Bitcoin ve kripto para alanının neden bu kadar büyüdüğünü daha iyi anlarız. Tabi burada devreye açık bir şekilde fiyatlar devreye girer. Sistem kısıtlı kaynakları tahsis etmek için fiyatları kullanır.

Fiyatlar kripto para piyasasında ürün dağıtımında belirleyici bir faktör olarak karşımıza çıkarken aslında bir gerçek daha bizlerle buluşur. O gerçek de birçok piyasanın kendi kendine ayarlama uyguladığıdır. Piyasa ekonomisinin bir realitesi olan rekabet ise her piyasa işleminde olduğu gibi tarafların lehine bir durumdur.

Lehine olma durumunu piyasada bir tekelin oluşmaması olarak da anlamak mümkündür. Başlangıçta Bitcoin vardı sadece. Ancak şimdi kripto para piyasasında on üç binin üzerinde kripto para birimi var. Böylesine bir zenginlikte tekelin oluşması çok zor. O yüzden Bitcoin dominansı diyoruz. Netice olarak Bitcoin ve kripto paralar piyasa ekonomisinin bir gerçekliği. Değil mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ