Yaşamımız riskli bir yol gibi.

Bitcoin, Kripto Paralar ve Riske Karşı Sigortalama

Yaşamımız riskli bir yol gibi. Hayatın her aşamasında başımıza gelmesi muhtemel olan olaylar ve hadiseler var. Küvete girerken bile bir risk ile karşı karşıyayız aslında. İşe giderken mesela. Araba kullanırken karşılaştığımız riskleri saymıyorum bile.

 Bitcoin ve Risk Faktörü

Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik yapılan yatırımlar da bir risk unsuru taşıyor elbette. O yüzden yatırımlarınızı sigortalatmanız son derece önemli. Finansal bir çöküş ile ya da örneğin bir hack olayına karşılık alabileceğiniz önlemlerden bir tanesidir sigorta konusu.

İnsanoğlunun en öncelikli dürtülerinden biri riskleri en aşağı düzeye çekmekten ibaret. Finansal piyasalar riskleri en aşağı çekmede bizlere yardımcı olur. Sağlık sigortası, hayat sigortası , kaskolar ve depreme karşı yaptığımız sigortalar bütün bunların en çok kullanılan örnekleridir.

Dünyada hemen hemen her şeyi sigortalayabildiğimiz bir aşamadayız. Sigorta şirketleri müşterilerine çok farklı ürünler ortaya koyarlar. Tabi sigorta şirketleri de neticede kar amacı taşıyan şirketler. Bu nedenle bir poliçe fiyatı belirlerler. Bu durum Bitcoin ve kripto para borsalarında da bu şekilde işlemektedir.

Risklere karşı korunmak amacıyla atılan adımlar hepimiz için mantıklı bir vaziyet arz eder. Bu nedenle çoğumuz tahmin edilmez görülen olaylara karşı korunmak amacıyla geri dinmesini ummasak bile sigorta şirketlerine öderiz. Ama kabul edelim, bu durum bizi risklere karşı en azından korumaya alır. Bitcoin ve kripto para alanı için de bu durum geçerli.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ