Tüm dünya toplumları bir yaşam savaşı içerisinde yer alıyor.

Tüm dünya toplumları bir yaşam savaşı içerisinde yer alıyor. Bitmeyen bir mücadele aslında bu. Hırslarla dolu. Ünlü düşünür John Stuart Mill yaşamı sürdürme savaşının insanlar için en doğal durum olduğunu ortaya koydu. Ancak insanın istediği şeylerin ise çok farklı olduğunu şu cümlelerle vurguladı:

‘’Var olan toplumsal yaşam biçimini oluşturan ayaklar altında ezme , un-ufak etme, dirsek vurma ,çelme takma edimlerinin insan türünün en çok istediği şeyler olduğunu; ya da bunların sınai gelişmenin evrelerinden birinin sevimsiz belirtileri olmadığını sananların yaşam ülküsüyle donanmış olmadığımı itiraf ediyorum. İktidar zenginlerin elinde. Elden geldiğince zengin olmaksa evrensel bir tutku haline geldi. Ancak bu zenginliğe giden yol, tam bir tarafsızlık içerisinde herkese açık olmalıdır. Ama en iyisi,hiç kimsenin yoksul olmaması,hiç kimsenin daha zengin olmak istememesi ve hiç kimsenin , başkalarının önüne geçmek için kendisini iteleyeceğinden korkmasıdır.’’

Evet! İnsanın yaşam savaşı bitmiyor. Bu savaşın içerisine artık Bitcoin ve kripto pare birimleri de eklendi. Geçmişte çok fazla sıkıntıyı yaşayan bizlerin bu gerçekliğe gözümüzü kapatmamız gerekiyor.

Zenginliğe giden yolun tarafsızlızlık içerisinde herkese açık olması gerektiğini düşünen Mill’in bu düşüncesini Bitcoin ve kripto para birimleri gerçekleştirmeye aday. İnsanın yaşam mücadelesinde müreffeh bir hayatın anahtarlarını Bitcoin ve kripto para birimleri sunarsa, kripto para birimleri bir problemi hem de büyük bir problemi çözecek. Yaşam için mücadele içinde iseniz kripto para alanına uzak durmamanız gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ