Fox Business gazetecisi sansasyonel bir tweet ile birçok spekülasyona yol açtı.

Bitcoin Kurucusu Satoshi Nakamoto, 5 Yıl Önce SEC ve Tim Draper İle Tanıştı Mı?

Fox Business gazetecisi sansasyonel bir tweet ile birçok spekülasyona yol açtı.
Terrett, ABD SEC, Tim Draper ve orijinal Bitcoin kurucusunun beş yıl önce gizli bir toplantı yaptığını iddia ediyor.
Ünlü Fox Business gazetecisi Eleanor Terrett, ABD Menkul Kıymetler ve borsa komisyonunun (US SEC) ve önde gelen Bitcoin yatırımcısı Tim Draper'ın Satoshi Nakamoto'nun (Bitcoin kurucusu) gerçek kimliğini bildiğini iddia etti. İddiaları Twitter üzerinden yapan Terrett, eski SEC direktörü Bill Hinman'ın genel takviminin bir kopyasını inceledikten sonra varsaydığını söyledi. Tweet'ten alınan bir ekran görüntüsü, SEC yetkilisi Valerie Szczepanik'in 23 Ağustos 2017'de Satoshi, Draper ve Hinman arasında bir toplantı düzenlediğini gösterdi.

Ancak toplantının gizli yapılmadığı kayıtlara geçti. Toplantıdan üç gün sonra Draper, kendisini hedef alan ancak zamanının çoğunu boşa harcayan bir Satoshi sahtekarından hoşnutsuzluğunu dile getirdi. Birkaç hafta sonra, üst düzey bir medya kuruluşu olan The Verge, toplantıdan önemli noktalar sağladı.

Draper ve Satoshi sahtekarı, ilk madeni para teklifini (ICO) başlatma olasılığını tartışmak için bir araya geldi. Sahte Satoshi, potansiyel yatırımcıları (Tim Draper dahil) önde gelen dijital varlığın kurucusu olduğuna ikna etmeye çalıştı. Ancak Draper, Satoshi olduğunu iddia eden adamın sahte olduğunu keşfettikten sonra anlaşmaya devam etmedi.

Sahtekar, The Verge'e bir SEC komiserinin kendisiyle Japonca konuşmaya çalıştığını söyledi. Mali gözlemci, The Verge raporu yayınladığında yorum yapmadı. Ancak Hinman'ın herkese açık takviminden alınan ekran görüntüsü, SEC'in Satoshi sahtekarıyla görüştüğünü kanıtlıyor. SEC yetkililerinin sahte bir Satoshi ile görüştüklerini fark edip etmedikleri belli değil. The Verge'in raporuna göre, düzenleyiciler sahtekarın iddialarını ciddiye aldı.

Orijinal Bitcoin kurucusu olduğunu iddia eden birkaç kişi var. Ancak kimsenin Satoshi Nakamoto'nun gerçek kimliğini bilmediği kayıtlara geçti. Satoshi olduğunu iddia eden en son kişilerden biri Avustralyalı Bilgisayar Bilimcisi Craig Wright. Ancak Pazartesi günü bir Oslo Bölge Mahkemesi, Wright'ın avukatlarının iddialarını saçma ve inandırıcı bulmayarak reddetti.

Bitcoin Fiyatı Yüzde 8 Düştü

Bu arada, en iyi iki dijital para birimi olan Bitcoin ve Ethereum, 24 saat sonra yüzde 8 düştükten sonra Salı günkü kazançlarını sildi. Önde gelen dijital varlık BTC, son 24 saatte yüzde 5,2 kaybetti ve verilerimize göre şu anda 19,146 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, 7 günlük grafik, Bitcoin'in yalnızca yüzde 1 değer kaybettiğini ve varlığın zorlu haftasını gösterdiğini gösteriyor.

Bitcoin geçen hafta dar bir aralıkta işlem gördü ve 18.290$ ile 20.388$ arasında işlem gördü. Mevcut fiyatıyla Bitcoin, Kasım 2021'de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789$'dan yüzde 73 indirimde. Coinglass verileri, son 24 saatte diğer tüm kripto para birimlerinden daha fazla Bitcoin tasfiyesi bildirdi. Rapor, BTC uzun işlemlerinin yüzde 82'sinden fazlasının (yaklaşık 44.08 milyon dolar değerinde) son 24 saat içinde yatırımcılar tarafından tasfiye edildiğini ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ