Bir Tokyo mahkemesinin aleyhindeki suçlamalardan on gün sonra, şu anda feshedilen Mt Gox’un eski sahibi ve CEO'su Mark Karpeles, kararla ilgili olarak konuştu.

Bitcoin Laneti Mt. Gox’ta Yeni Gelişme

Bir Tokyo mahkemesinin aleyhindeki suçlamalardan on gün sonra, şu anda feshedilen Mt Gox’un eski sahibi ve CEO'su Mark Karpeles, kararla ilgili olarak konuştu.

11 Haziran'da Tokyo Bölge Mahkemesi Hakimi Mariko Goto, Karpeles'in finansal verilerle daha önceki bir tahrifat suçlamasına itirazını reddetti. Karpeles ilk olarak Mart 2019'da mahkum edildi ve iki buçuk yıl hapis cezası aldı. Aynı ay temyiz sürecine başladı. Eski CEO, dört yıl içinde başka bir suç işlemesi durumunda hapse girecek.

Karpeles, yeniden itirazda bulunmaya karar vermediğini ve şu anda nasıl devam edileceği konusunda hukuk müşavirine danıştığını söyledi:

“Bu durumda karar, savcılık tarafından getirilen ve şirketin yönetim ve / veya hissedarlardan farklı olabilecek kendi 'iradesine' sahip olduğu kavrama dayanmaktadır. Bunun tehlikeli olabileceğine inanıyorum, çünkü bir şirket yönetim başarısız olduğunda, daha sonra, kovuşturmanın belirli bir zamanda şirketin iradesine karar verdiği şeylere karşı eylemlerde bulunmak için kovuşturulabilir. ”

11 Haziran'da Hakim Goto suçlamanın nedenini “şirketin kendi iradesi olarak belirttiği hizmet şartlarına aykırı bir eylem” olarak açıkladı.

Tokyo merkezli Mt. Gox, tüm BItcoin (BTC) işlemlerinin yaklaşık % 70'inin bir noktada gerçekleştirildiği dünyadaki en büyük borsa idi. Şubat 2014'te şirket, müşterilere ait yaklaşık 750.000 BTC ve kendisine ait 100.000 BTC'yi kaybetti.

Mt. Gox, 2014 yılında iflas işlemlerine başladı ancak o zamandan beri alacaklıları geri ödemesini sağlamak için sivil rehabilitasyon süreçlerinden geçti.

 Rehabilitasyon planı 1 Temmuz'a kadar sunulacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ