New York merkezli yatırım yönetim firması Fortress şimdi Mt. Gox alacaklılarına Bitcoin (BTC) başına 1.300 dolar ödemek istiyor.

Bitcoin Laneti Mt.Gox Kurbanları İçin İlginç Çözüm

New York merkezli yatırım yönetim firması Fortress şimdi Mt. Gox alacaklılarına Bitcoin (BTC) başına 1.300 dolar ödemek istiyor.

Yatırım yönetimi Fortress Mt.Gox alacaklılarına yönelik olarak teklif sundu. Bitcoin'in hızlı takdiri nedeniyle, bir Bitcoin (BTC) başına 1.300 dolar, şimdi hesap değerlerinin yüzde 88'ini temsil eden teklif masada.

Daha Yüksek Bir Satın Alma Teklifi

Teklifinin fiyatını hesaplamak için Fortress, alacaklının hissesini yüzde 15, nakit olarak mevcut olan kayıp paraların toplam değerini ve daha sonra elde edilen sayıyı mevcut BTC fiyatı ile çarpıyor.

Önde gelen kripto para biriminin 7.000 doların altına düştüğü Aralık ayında, Fortress sadece bir BTC başına 755 dolar teklif etti.

Şirketin genel müdürü Michael Hourigan'a göre, böyle yüksek bir prim beş yıla kadar sürebilen dava sürecinin zaman çizelgesine bağlı.

Erken Bir Kripto Bahsi

Fortress dahil hedge fonları agresif bir şekilde Mt. Gox, 2017 yılında alacaklılara nakit ödeme yapmanın kolay bir yolunu sunuyor.

Özellikle, Fortress, Kripto para birimi endüstrisinde Mt. Gox, kripto tarihindeki en büyük hack nedeniyle Şubat ayında kapılarını kapattı. 2013 yılında 20 milyon dolarlık BTC aldı. Ayrıca, Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, riskten korunma fonunda üst düzey yönetici konumundaydı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ