Hash oranına göre en büyük Bitcoin madencilerinden biri olan Core Scientific, hala 1.205 Bitcoin'e sahip ve ödemesi için çıkardığı yeni BTC'yi satmaya devam etmeyi düşünüyor.

Bitcoin Madenci Geçen Aydan Fazla Sattı

Hash oranına göre en büyük Bitcoin madencilerinden biri olan Core Scientific, hala 1.205 Bitcoin'e sahip ve ödemesi için çıkardığı yeni BTC'yi satmaya devam etmeyi düşünüyor. Cuma günü yayınlanan bir açıklamaya göre, kripto para madenciliği şirketi BTC'yi her biri 22.000 dolardan sattı ve toplam 44 milyon dolar kar elde etti.

Core Scientific, satıştan elde edilen parayı, 2021'de sipariş edilen veri merkezi kapasitesinin genişletilmesi ve 100.000 madencilik teçhizatı ile ilgili sermaye yatırımları için Bitmain'e ödemek için kullandı.

Madencilik şirketi, nakliye ve gümrük ücretleri hariç, kuleler için 10 milyon dolardan biraz daha az ödediğini söyledi. Şirketin bilançosunda hala 1.205 Bitcoin ve nakit olarak yaklaşık 83 milyon dolar var.

Core Scientific CEO'su Mike Levitt şu açıklamayı yaptı:

Temmuz ayı boyunca likiditeyi artırmaya, bilançomuzu güçlendirmeye, organizasyonumuzu modernize etmeye ve 2022 faaliyet hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda ilerleme kaydetmeye devam ettik.”

Core Scientific, işletme giderlerini ödemek, büyümeyi finanse etmek, borcu ödemek ve likiditeyi korumak için çıkardığı Bitcoin'leri satmaya devam etmeyi bekliyor. Şirketin, "Kuzey Amerika'da borsaya kote herhangi bir şirketin" toplam hash oranı 19.3 exahash olan yaklaşık 195.000 madencilik kulesi var.

Core'un çalışması, kendi kendine madencilik ve diğer madenciler için barındırmanın bir karışımıdır. Madencilik şirketinin hisseleri Cuma günü yaklaşık %4 değer kazandı ve bazı rakiplerinden ve hatta Bitcoin fiyatından daha iyi performans gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ