Charlie Shrem’in “Untold Stories” isimli podcast yayının son bölümünde Adamant Capital Tuur Demeester'in kurucusu yaklaşan Bitcoin yarılanmasından bahsetti.

Bitcoin Madencileri Yarılanma Beklentisiyle Korunuyor Olabilir

Charlie Shrem’in “Untold Stories” isimli podcast yayının son bölümünde Adamant Capital Tuur Demeester'in kurucusu yaklaşan Bitcoin yarılanmasından bahsetti. Demeester'a göre, geçmişte sadece iki yarılanma olduğu için, “bunun nasıl çalıştığını bilmek için yeterli bilgi bulunmuyor.”

Yarılanma olayının “yeni bir deneme” gibi olduğunu ve iki veri noktasına sahip olmanın bir eğilim olduğunu söylemek için yeterli olmadığını açıkladı. “Benim önsezim bunun bazı etkileri olduğu” diyerek, insanlar boğa hissettiklerinde etkinin fazla tahmin edildiğini ekledi. Bununla birlikte, insanlar fiyat düşütüğünde etkinin hafife alındığını kabul etti.

Bu yılın Mayıs ayı ortalarında yapılması planlanan yarılanma, madencilik için blok ödülünü 12.5'ten 6.25 BTC'ye düşürecek. Bu, sadece önümüzdeki 4 yıl boyunca pazara giren Bitcoin arzını azaltmayacak, aynı zamanda madenci gelirini de azaltacaktır.

Kripto topluluğu, yarılanma etkinliğinin zaten fiyatlandırılıp fiyatlandırılmadığı konusunda son zamanlarda ayaktaydı ve etkinlik gerçekleşene kadar kimse emin olamaz. Litecoin'in son yarılanma olayının sonuçları sonuçları, Bitcoin'e ne olabileceğine dair bir model olarak kullanılabilir, ancak iki kripto para biriminin doğal talebe göre temelde farklı olduğu da iddia edilebilir.

Demeester, madencilerin gelirlerinin yarıya indirileceğini bildiğini ve hayatta kalmak istediklerini belirtti. Bu durum, fiyatın yarılanmadan sonra toplanmaması durumunda madencilerin yatırımlarını korumaya neden olabilir.

“Bu günleri korumanın geçmişte olduğundan daha fazla yolu var,” diyerek naif olmamanın önemli olduğunu da sözlerine ekledi. "Madencinin ayakkabılarına gerçekten girmeyi dene. Sen olsan ne  yapardın?"

 Yarılanma etkinliğinin kendisine sadece üç ay kala, kripto topluluğu beklentiye atlıyor gibi görünüyor. Bitcoin nasıl tepki verecek? Zaman gösterecek

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ