Bitcoin, hayatı boyunca buna karşı ciddi iddialarla yüzleşmek zorunda kaldı.

Bitcoin Madencileri Yokuş Yukarı Bir Savaşla Karşı Karşıya

Bitcoin, hayatı boyunca buna karşı ciddi iddialarla yüzleşmek zorunda kaldı. Başlangıçta Bitcoin 'internet parası' olarak adlandırılırken ve çoğunlukla uyuşturucu satıcılarının ve suçluların beğenisine yardımcı olduğu düşünülse de, bu tür etiketlerden başarıyla kurtulmayı başardı ve hem kullanıcılar hem de yatırımcılar için olumlu kullanım durumları gösterdi.

Çok geçmeden, madencilik havuzlarının gereksiniminin çevre üzerinde artan strese neden olduğunu düşündüğü için Bitcoin’in consensus mekanizması incelenmiştir. Bununla birlikte, madenciler için bile, enerji tüketimi çok önemli hale geldi ve karlılık ve hayatta kalmalarının anahtarıdır.

On the Brink podcast'inin son bölümünde, Cambridge Alternatif Finans Merkezi'ndeki kripto para araştırma sorumlusu Apolline Blandin, madenci karlılığı ve Bitcoin ağının enerji tüketimi ve çevre üzerinde zararlı bir etkisi olup olmadığı hakkında konuştu. Blandin, Bitcoin madencilik havuzları ve bunların enerji tüketimine ilişkin görüşün, bireylerin aşırı derecede zararlı veya tam tersi olduklarını iddia ettikleri kutuplaştırıcı görüşleri ortaya çıkardığını belirtti. Blandin, Bitcoin elektrik tüketim endeksine dikkat çekerek, “bu endeksin altında yatan fikir, küçüklerin sadece karlı oldukları sürece ekipmanı çalıştıracaklarıdır. Ve böylece ilk adım, piyasaya sunulan tüm madencilik ekipmanlarını tanımlamak ve ardından karlılığı hesaplamaktı. ”

Kârlılık açısından, farklı enerji maliyetleri olan çeşitli coğrafi bölgelerde bulunan birçok madencilik operasyonu için, küçük detaylar özellikle üçüncü blok ödülünün yarıya indirilmesinden sonra önemli bir etkiye sahiptir. S9 madencileri yaşam döngüsünün sonuna yaklaşıyor ve çoğu madencilik operasyonu için ilginç başa baş maliyetler elektrik maliyeti ile belirleniyor. 0.09 KWh olan bir S9 madenci madenciliği, en son S17 madenci ile 0.07 KWh olan bir madenci madenciliği ile aynı başabaş maliyete sahip olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ