Bitcoin madenciliği kripto para biriminin 130 yıla yayılan arzı açısından son derece önemli. Bitcoin madenciliği alan açısından önemli bir sektör durumunda.

Bitcoin madenciliği kripto para biriminin 130 yıla yayılan arzı açısından son derece önemli. Bitcoin madenciliği alan açısından önemli bir sektör durumunda. Son zamanlarda Bitcoin madencilerinin çoğunluğunun yer aldığı Çin , madencilik faaliyetlerine yasaklar getirmeye ve fişleri çekmeye başladı. Durum böyle olunca da madenciler kendilerine yeni yerler bakmaya başladılar.

Kanada Bitcoin Madencilerine Hayat Veriyor

Kanada yıllardan beri Bitcoin ve kripto para birimleri için dostane tutumunu devam ettiriyor. Bitcoin'i bir emtia olarak tanıyan Kanada, eğer kara para aklama gibi bir durum söz konusu ise sadece bununla mücadele ediyor. Bitcoin madencilerinin faaliyetlerine ise müthiş bir teşvik var. Özellikle vergiler konusunda Kanada ciddi destekler veriyor. Girişimci gençlere ise önemli yollar sunmalar söz konusu. Amerika'da Silikon Vadisi'ne ilgi artınca Kanada da girişimcilere oturum izni veriyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Diğer taraftan Çin'in özellikle bu sene uygulamaya koyduğu Bitcoin madencilerine yönelik olarak baskılar madencilerin Kanada'ya yönelimini sağladı. Kanada'da yer alan Quebec Eyaleti Bitcoin madencileri için eşsiz fırsatlar sundu. Eyalet Bitcoin madencileri için hem oturma izni vereceğini hem de madencilik imkanı sağlayacağını açıkladı. Quebec'in Bitcoin madencileri açısında son derece avantajlı bir yer olduğu da belirtiliyor. Buna göre Quebec özellikle yeşil enerji kaynaklarının kullanılıyor olması açısında önemli bir yer.Ayrıca Quebec'in ikliminin de soğuk olması madenciler açısından büyük avantajlar sağlıyor.

Görüldüğü üzere Dünya Çin'den ibaret değil. Bitcoin madencileri Çin'i yavaş yavaş terk ediyor olsa da kendilerine daha çevreci ve güzel imkanlar sunan yerler bulabiliyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ