Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi, Bitcoin madenciliğine olan talebin ABD'nin Teksas eyaletinde 2023 yılına kadar beş kata kadar artabileceğini tahmin ediyor.

Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi, Bitcoin madenciliğine olan talebin ABD'nin Teksas eyaletinde 2023 yılına kadar beş kata kadar artabileceğini tahmin ediyor.

Teksas eyaleti hızlı bir Bitcoin madencilik operasyonları akışıyla karşı karşıya olduğu için, elektrik altyapısının endüstrinin 2023 yılına kadar beklenen 5.000 megawatt (MW) ek güç talebini desteklemesi gerekecek. Teksas'taki Bitcoin madencilik endüstrisi şu anda yaklaşık 500 ila 1.000 MW tüketiyor. güç. Texas, dünyanın her yerinden Bitcoin madencilerini eyalette kendilerini kurmaya davet etmek için bir kampanya yürütüyor.

Bitcoin Madenciliğinin Talebi 2023 Yılına Kadar Beş Kata Kadar Artabilir

Raporlara göre, Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT), talebin 2023 yılına kadar beş kat artabileceğini tahmin ediyor ve 3.000 ila 5.000 MW'lık ek bir plan planlıyor. Bu genişleme, Lone star eyaletinin dünyadaki Bitcoin madencilik operasyonlarının %20'sine ev sahipliği yapmayı planladığı sırada geliyor. Çin hükümeti bu yılın başlarında Bitcoin madenciliğini resmi olarak yasakladığından beri Teksas, Bitcoin madencileri için gidilecek yer olarak ortaya çıktı. Eyalet hükümeti, Teksas'ı artık 10 yıllık vergi indirimi, satış vergisi kredileri ve devlet destekli işgücü eğitiminden yararlanabilecek kripto madencileri için bir cennet haline getirerek Çin'in kısıtlamalarından yararlandı.

Vatandaşlar, Mevcut Elektrik Şebekesinin İyileştirilemeyeceğine İnandıkları İçin Endişelerini Dile Getiriyorlar.

Ancak bazı Teksas sakinleri, mevcut elektrik şebekesinin iyileştirilemeyeceğinden endişe duyuyor. ERCOT'un eyaletin elektrik şebekesi yönetimi, Şubat 2021'de aşırı soğuk algınlığı sırasında elektrik kesintilerinin bölgeye musallat olması ve yaklaşık 5 milyon sakinin günlerce elektriksiz kalması nedeniyle yoğun bir incelemeye tabi tutuldu. ERCOT tarafından 19 Kasım'da yayınlanan bir rapor, şebeke sorunlarının çözüldüğüne dair güven uyandırmadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ