BTCUSD için madencilik oranı otomatik olarak ayarlandı. Zorluk seviyesinin % 14,95 oranında artması, Ocak 2018'den bu yana en yüksek seviyededir.

Bitcoin Madenciliği Zorluk Oranı Son 2 Yılın En Yüksek Seviyesinde

BTCUSD için madencilik oranı otomatik olarak ayarlandı. Zorluk seviyesinin % 14,95 oranında artması, Ocak 2018'den bu yana en yüksek seviyededir.

İki hafta önce, Bitcoin madenciliğinin zorluk oranı daha fazla madenciyi barındıracak şekilde ayarlandı. BTCUSD madenciliği için algoritma, her iki haftada bir otomatik olarak ayarlanacak şekildedir.

Üçüncü yarılanmadan sonra birkaç madenci kârsız hale geldi. Bu nedenle, birçok madenci ağdan taşınarak Bitcoin Hash Ribbons'ta bir teslimiyete neden oldu.

BTCUSD madenciliği zorluğu, her 2016 Bitcoin bloğunun mayınlandıktan sonra ayarlanıyor. Madencilik için gereken süre yaklaşık on dakika kalıyor. Ayarlama aşağıdaki parametreleri dikkate alır:

ağa katılan madenci sayısı

Bir bloğu çıkarmak için karmaşık bir sorunu çözmek için gereken süre

BTCUSD madenciliği zorluk seviyesindeki son düşüş, büyük bir madenci akınının ağa katılmasına neden oldu. Madenciler kârlarını torbalayabileceklerini hisseder etmez, eski yollarına koştular.

BTCUSD madenciliği zorluğu iki yılda en büyük zorluk artışını görüyor

BTCUSD madenciliği zorluk oranı % 14,95'in üzerinde arttı, bu da Ocak 2018'den bu yana en yüksek artış oldu. Birkaç madencinin sistemlerini kapatmasına ve ağdan çıkmasına neden olacak.

Çünkü pek çok madenci madencilik için eski sistemleri kullanıyor. Daha yüksek hesaplama gücüne sahip yeni makineler, eskilerini kolayca gölgede bırakıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ