Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu, bir yıldaki en büyük düşüşünü gördü ve madencilerin bu zorlu kripto kışında karlılıklarını artırmalarına yardımcı oldu.

Bitcoin madencilik zorluğu veya madencilik ödülleri için rekabet etmenin ne kadar zor olduğunun ölçüsü bugün %5 düştü. Bu, en son bu yıl Mart ortasında görülen seviye olan 27.69 T'ye seviyesine düştü.

Özellikle zorluğun bu yüzdeye yakın düştüğü son zaman, zorluğun sadece 13.67 T olduğu 18 Temmuz 2021'di. Bu düşüş, iki hafta önce yaklaşık %28'lik büyük bir düşüşün ardından geldi ve bu, hala ağın tarihindeki en büyük düşüş .

En son düzenleme, arka arkaya üçüncü düşüşü işaret ederken, son artış madencilik zorluğunun şimdiye kadarki en yüksek ikinci seviyeye, 30.28 T'ye ulaştığı Haziran başında %1.29 ile kaydedildi. Tüm zamanların en yüksek seviyesi 31.25 T ile mayıs ortasında görüldü.

Hashrate veya ağın hesaplama gücü, iki hafta önceki zorluk ayarlamasından bu yana düştü. BitInfoCharts.com verilerine göre, bu dönemde 7 günlük hareketli ortalama hash oranı %7'nin üzerinde düştü.

Öte yandan Bitcoin madenciliği karlılığı, BTC fiyatı yükseldikçe aynı dönemde %13'lük bir artış gördü.

 7 günlük hareketli ortalama. Kaynak: bitinfocharts.com

ByteTree  verilerine göre, geçtiğimiz hafta ve son üç ayda madenciler ellerinde tuttuklarına kıyasla yeni oluşturulan BTC'lerinden daha fazlasını harcadılar.

Kaynak: terminal.bytetree.com

Bütün bunlar özellikle zorlu bir kripto kışında gerçekleşiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ