Toplam Bitcoin madencilik oranının yaklaşık yüzde 70'i Çin Bitcoin madencilik çiftlikleri tarafından kontrol ediliyor.

Bitcoin Madencilik Çiftlikleri Coronavirus Tehdidi Altında Çalışmaya Devam Ediyor

Toplam Bitcoin madencilik oranının yaklaşık yüzde 70'i Çin Bitcoin madencilik çiftlikleri tarafından kontrol ediliyor. Şu anda, ülke, ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 80'inin evde kalmasına neden olan tehlikeli bir virüs salgını çekiyor. Bu tür koşullarla karşılaşmasına rağmen, Hash In The Box'dan bir temsilci tarafından belirtildiği gibi, ülkenin maden çiftlikleri bu durumdan etkilenmeyecek.

Çin Bitcoin madencilik çiftlikleri Reuters'in haberine göre, ülkenin büyük madencilik merkezleri Yunnan, Sincan, İç Moğolistan ve Sichuan eyaletlerinde bulunuyor. Bu bölgelerin neredeyse tamamı, İç Moğolistan hariç, bildirilen çok sayıda Coronavirus vakasına tanık olmuştur. Sichuan eyaletinde rapor edilen 80 vaka görülürken, Yunnan ve Sincan, sırasıyla 26 ve 5 rakamıyla bildirilen Conora virüs vakasına tanık oldu.

Mike adıyla çalışan bir madenciye göre, Sichuan'da bildirilen vakalar şehirde bulunurken, madencilik havuzları “dağların derinliklerinde” yer alıyor. Madenciye göre, bu madencilik havuzlarının yerleri son derece güvenlidir.

Mike’ın iddiası, basit bir eğilimi takip eden istikrarlı bir yükseliş yönünde olağan dalgalanmayı gören mevcut Bitcoin hash gücü ile de güçlendirildi. Kısa bir süre önce, hash gücü tüm zamanların en yüksek seviyesini yarattı ve Bitcoin hash gücü 2017'nin tarihi boğa koşusunda yedi kat daha yüksek bir seviyeye geldi.

 Madencilik çiftliklerinin Coronavirus nedeniyle kapanıp kapanmadığı sorulduğunda, birçok madencinin cevabı hayır kapanmadı şeklinde. Kimileri  “virüslerin makinelere bulaşmadığını” iddia etti. Bu arada, bazı madenciler, salgın Wuhan'ın etrafında yoğunlaşırken Bitcoin madencilik çiftliklerinin Sincan çevresinde bulunduğunu vurguladı. Burası Çin merkezine yakın konumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ