Bitcoin madencilik şirketi Bitfury, kurumların kendi özel blockchain projelerini daha verimli bir şekilde inşa etmelerine yardımcı olmak için Exonum Enterprise bloğu yazılımı yayınladı.

Bitcoin Madencilik Devi Bitfury Şimdi Kurumsal Blockchain İşinde

Bitcoin madencilik şirketi Bitfury, kurumların kendi özel blockchain projelerini daha verimli bir şekilde inşa etmelerine yardımcı olmak için Exonum Enterprise bloğu yazılımı yayınladı.

Marka Adı

2011 yılında kurulan Amsterdam merkezli şirket, ticari müşterilerin bulut bilişim sunucularında veya geleneksel şirket içi sunucularda çalışmasına olanak tanıyan Bitcoin madencilik cihazlarını satarak marka adını belirledi. 2017 yılında, Exonum adında açık kaynak kodlu bir yazılımın piyasaya sürülmesiyle, herkese Bitcoin'e benzer izin verilen blok zincirlerini sıfır maliyetle tasarlayıp çalıştırma imkanı veriyor. Bitfury’nin donanım ve yazılım çözümleri yatırımcıların ilgisini çekti. 2018 Kasım'ında, Paris merkezli risk sermayesi şirketi Korelya Capital liderliğindeki 80 milyon dolarlık özel bir yerleştirme yatırımı gerçekleştirerek toplamı 170 milyon dolara çıkardı.

Yeni Ürün

Bitfury’nin yeni ürünü, Exonum’un kurumsal versiyonu olup büyük şirketleri ve devlet kurumlarını hedeflemekte. Bitfury’nin basın açıklamasına göre, Exonum Enterprise, saniyede 5.000 işlem gerçekleştirebilir. Müşteriler, beş dakika kadar kısa bir sürede blockchain projelerini başlatmak için çerçeveyi kullanabilir ve blockchain dağıtımlarını izlemek için tam servis kontrol panelini kullanabilir.

Bitfury CEO'su Valery Vavilov, “Blockchain operasyonlarını düzene sokma kabiliyetinde benzersiz, ancak dünyamıza sağladığı en büyük avantaj şeffaflık ve güvenlik. Exonum Enterprise platformu, kurumumuzun daha güvenilir hale getirilmesine yardımcı olmak ve böylece tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştirmek için blockchain'in benimsenmesini daha da artıracak” ifadelerini kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ