Kamu başvuruları, bazı madencilik şirketlerinin yarı-aktifleştirildiklerini ve yarılanmaya doğru, operasyonel güvenlik açıklarını ortaya çıkardıklarını göstermektedir.

Bitcoin Madencilik Piyasa Güncellemesi: Yıkım Kapıda mı?

Kamu başvuruları, bazı madencilik şirketlerinin yarı-aktifleştirildiklerini ve yarılanmaya doğru, operasyonel güvenlik açıklarını ortaya çıkardıklarını göstermektedir.

Yarılanma, madenciler için başabaş maliyetleri BTC için mevcut piyasa fiyatlarının üzerine iteceği için büyük olasılıkla madencilik alanındaki konsolidasyona işaret edecek.

USD kredilerini finanse etmek için teminat olarak Bitcoin kullanan madenciler esasen BTC fiyatına artan uzun maruziyet ekliyor

Madenciler için kırılma Zamanı:

Çok beklenen Bitcoin yarılanmasına az kaldı.

Bitcoin ağ karma gücü, 3 Mayıs'ta 150 Exahash seviyesini ihlal ederek tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmaktadır.

Geçtiğimiz hafta yarıılanmadan önceki son zorluk ayarlamasını +% 8.45 zorluk artışı ile işaretledi.

Blok ödülü yarılanması, eski donanımları BTC ve elektrik için mevcut piyasa fiyatlarında kullanılmayacağı için birçok madencinin sonunu getirecek.

Donanımı yükseltmekle ilgili yüksek maliyetler ve talebi karşılamak için sınırlı miktarda cihaz üreticisiyle, birçok madenci zor durumda.

Madencilik faaliyetlerinin çoğu özel olarak tutulmaktadır, bu nedenle mevcut veriler sınırlıdır. Bununla birlikte, her ikisi de Kanada'da bulunan halka açık iki madencilik şirketi olan Hut8 ve Bitfarms vardır.

Halka açık dosyalar bize zor verilere bir göz atmakta ve ilham vermemektedir. Rakamlar, şiddetli rekabette ortasında düşen gelirlerin ve aşırı canlanmanın şaşırtıcı bir eğilimini gösteriyor. Ağ zorluklarındaki artış eğilimi hızlanmaya devam ederken, bu, madencilerin kârına yiyecek ve onları mevcut donanımlarını genişletmeye / yükseltmeye veya potansiyel olarak kapanma işlemlerine zorlayacak.

 Daha önce madenciler için finansman mekanizmalarına değindik ve son başvurular, madencilerin Bitcoin'lerini işletme giderleri ve büyüme planlarını finanse etmek için büyük ABD doları cinsinden kredileri güvence altına almak için teminat kullandıklarını doğruladı. Bu son derece risklidir, çünkü bu Bitcoin fiyatına maruz kalmayı önemli ölçüde arttırır ve yarılanmadan sonra BTC fiyatında bir düşüş olursa, birçok madencinin felaketine yol açabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ