Mevcut iklim tüm kripto para birimleri için huzursuz gibi görünse de, bazıları ekstra zorluklarla uğraşmak zorunda.

Bitcoin Madencilik Şirketi Canaan’a,”

Mevcut iklim tüm kripto para birimleri için huzursuz gibi görünse de, bazıları ekstra zorluklarla uğraşmak zorunda.

Bu ayın başlarında, yatırımcılar Nasdaq listesindeki bir kripto para madenciliği donanım üreticisi Canaan'a karşı bir toplu dava açtılar. Dava, büyük ölçüde Marcus Aurelius Value adlı bir analiz kuruluşu tarafından sunulan ve madencilik firmasının finansal sağlığı hakkında yanıltıcı ifadeler kullandığını savunan bir Şubat raporuna dayanıyor.

Canaan, dünyanın en büyük ikinci Bitcoin (BTC) madencilik makine üreticisi olarak kabul edilmektedir. Şirket 2013 yılında “Pumpkin Zhang” olarak da bilinen Nangeng Zhang tarafından kuruldu. O yılın başlarında, ekibinin ASIC teknolojisine dayanan ilk kripto para madenciliği cihazlarından birini tasarladığı ve ürettiği iddia edildi.

Grafik işlem birimlerine dayanan amatör madencilik kurulumlarından çok daha yüksek ve daha fazla güç tüketen ASIC teçhizatları, endüstriyel ölçekte Bitcoin çıkarmak için özel olarak üretilmiştir. Buna karşılık, ASIC makineleri Bitcoin madenciliğini sınırlı bir oyuncu havuzu tarafından işletilen sermaye yoğun bir işletmeye dönüştürdü.

Canaan ayrıca büyük bir borsaya girerek ana finansal piyasayı delen ilk kripto madenciliği şirketidir. Geçtiğimiz yıl Hong Kong borsasının kripto para birimi işletmelerinde güvensizliği nedeniyle, Hong Kong'da bir halka arzın sağlanamamasından sonra Canaan, listeden önce 400 milyon dolarlık bir fon rakamıyla ABD'ye baktı.

Bununla birlikte, Kasım 2019'da Nasdaq'ta gerçekleşen IPO'nun kendisi tam olarak planlandığı gibi gitmedi. Satıştan sadece bir hafta önce, Canaan’ın en büyük bankacılık ortağı Credit Suisse ayrıldı. Banka o sırada “teklifin yeterli emri sağlayıp sağlayamayacağından endişe ediyordu” dedi.

 Sonuç olarak, halka arzın büyüklüğü önemli ölçüde azaltıldı: O sırada gönderilen belgeler öngörülen rakamdan % 75'in altında olan tahmini 100 milyon dolarlık bir hedef içeriyordu. Ayrıca Canaan’ın halka arzına önümüzdeki haftalarda % 40'lık bir fiyat düşüşü eşlik etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ