27 Mart'ta, bitcoin'in madencilik zorluğu yüzde 10.2 düşecek. Ve her seferinde, BTC geçmişte iki ila üç ay içinde dibe vurdu.

Bitcoin Madencilik Zorluğunun Düşecek Olması BTC Fiyatını Nasıl Etkileyecek

27 Mart'ta, bitcoin'in madencilik zorluğu yüzde 10.2 düşecek. Ve her seferinde, BTC geçmişte iki ila üç ay içinde dibe vurdu.

Madencilik zorlukları her zaman geçmişte yüzde 10'dan fazla azaldığında, baskın kripto para birimi için yerel bir dip işaretledi. 27 Mart'ta, bitcoin'in madencilik zorluğu yüzde 10.2 düşecek.

Kripto para analisti Nunya Bizniz şunları söyledi:

“Bitcoin zorluk ayarlamaları, madencilerin blok bulma zorluğunu değiştiriyor. Her 2 haftada bir ortaya çıkarlar. Bir ayarlamanın % -10 veya daha düşük olduğu 4 örnek olmuştur. Bir sonraki düzenleme Perşembe. % -10.2 olduğu tahmin edilmektedir. Pazarın dibi? ”

Madencilik zorluğu ayarlaması, iki haftadan kısa bir süre içinde BTC fiyatındaki önemli düşüşün 8.000 dolardan 6.200 dolara düşmesinden sonra geliyor. Ayın en düşük noktasında, bitcoin fiyatı büyük kripto para birimi borsalarında 3.600 dolara kadar düştü.

% 10'un üzerinde madencilik zorluğu ayarı genellikle bitcoin tabanını işaretler, ancak her zaman değil

Son dokuz yılda, bitcoin yüzde 10'un üzerinde beş madencilik zorluğu ayarlaması yaşadı. Bitcoin fiyatı ayar noktasından itibaren zamanla artmış olsa da, birkaç durumda ani bir artışa yol açmamıştır.

Aralık 2018'de, örnek olarak, bitcoin'in madencilik zorluğu yüzde 15 azaldı. Fiyat o zamanlar yaklaşık 3.150 dolar civarında seyrediyordu ve kripto para biriminin 2019 ortasına kadar toplanmaya başlaması üç aydan fazla sürdü.

Ekim 2011'de, bitcoin'in madencilik zorluğu yüzde -18 oranında ayarlandığında, bitcoin fiyatı önceki direnç seviyelerine dönmeden önce yaklaşık yüzde 30 oranında düştü.

Madencilik zorluklarındaki düşüş genellikle bir piyasa dipine denk gelir, çünkü tarihsel olarak, yatırımcılar en yüksek korku seviyelerini göstermeye başladığında bitcoin dibe vurma eğilimindedir.

Yatırımcılar çekildikçe, madencilik merkezleri harcamaları karşılamak için yetersiz gelir nedeniyle kapanıyor ve işletmeler katlanmaya başlıyor, düşük bir fiyat aralığında birikim aşaması başlıyor. Daha sonra birkaç aylık bir birikim, bitcoin'in orta vadede iyileşmesi için daha güçlü bir temel oluşturur.

Bitcoin pazarının altını tahmin etmede bir değişken, ABD borsaları ile olan ilişkisidir. Bazı yatırımcılar, ABD hisse senetleri toparlanana kadar bitcoin'in tabanına çarpma ihtimalinin olmadığını söyledi. Koronavirüs pandemisinin mevcut eğilimine dayanarak, borsadaki satışların ne zaman yavaşlayacağı belirsizliğini koruyor.

Belirsizlik zamanlarında, kripto para piyasasında yatırımcılar genellikle Tether gibi bitcoin veya stablecoine akın ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ