Dijital para birimleri düzenleyici statülerinde daha fazla benimsenme ve çok daha fazla netlik görüyor.

Bitcoin mi Altın mı? Grayscale Yöneticisi Tartışmayı Yeniden Alevlendirecek

Dijital para birimleri düzenleyici statülerinde daha fazla benimsenme ve çok daha fazla netlik görüyor. Ancak, birçok geleneksel yatırımcı için, kripto para birimlerini çevreleyen teknolojik karmaşıklıklar hala keşfedilmemiş bir bölge olarak görülüyor.

Bir hafta önce, Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff, özel anahtarlarını ve şifresini karıştırdığı için Bitcoin'e artık erişemediğinde Bitcoin'i suçlamak için Twitter'dan paylaşım yaparak kripto para haberlerine konu oldu.

Birçok yatırımcı için Bitcoin ve kripto para birimini anlamak hala zor. Grayscale Investments gibi şirketler bu bölünmeyi köprüler ve yatırımcıların dijital varlıklarını yöneten bir yatırım bankacısı gibi hareket eder. 2019 yılında Grayscale'in 600 milyon doların üzerinde kripto yatırımı kaydettiği bildirildi. Rational Reminder podcast'inin son bölümünde Grayscale Investments Genel Müdürü Michael Sonnenshein, günümüzde dijital para birimlerinin varlık sınıfını nasıl temsil ettiği ve Grayscale’ın yatırımcılar için faydaları hakkında konuştu.

Yatırımcıların dijital varlık sınıfına girmek için neden finansal araçlar kullanmayı tercih ettiklerinden bahseden Sonnenshein, Bitcoin yatırımcılarının kimden bitcoin satın aldıklarını ve böyle bir karşı tarafın güvenilirliğini incelemesi ve araştırması gerektiğini söyledi. Bitcoin ayrı ayrı satın alınabilse de, gerekli teknik bilgi birçokları için büyük bir bariyer görevi görür.

“Bitcoin'i bir cüzdana taşıyabilmek, şifrenizi güvende tutabilmek ve daha uzun süre güvenli tutabilmek için teknolojik bilgi birikimine de sahip olmanız gerekiyor. Ve çoğu yatırımcı için bu yeni ve alışılmadık bir deneyim. ”

Ayrıca Grayscale ürünlerinin bu zorlukları nasıl ele aldığını ve yatırımcıların dijital varlıklara “süper geleneksel ya da diğer finansal araçlara yatırım yapma deneyimlerine daha çok benzeyen bir şekilde” maruz kalmalarını sağladığını vurguladı.

Konuşma bitcoin'e karşı altına doğru yöneldiğinde ve daha iyi bir değer deposu ve enflasyon riskinden korunma görevi gördüğünde Sonnenshein, bitcoin ve altın arasındaki temel farklılıkların bitcoin'in daha büyük bölünebilirliği, taşınabilirliği ve çok yönlü faydası açısından görüldüğünü söyledi.

 “Bitcoin, yüzeyini zorlukla çizdiğimiz inanılmaz uygulamalara borç verirken, altın gerçekten de esas olarak merkez bankaları ve hükümetler tarafından tutulan ve çok sınırlı faydası olan bir varlık haline geldi”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ