Crusoe Energy Systems, gaz patlamalarını azaltarak çevre dostu Bitcoin madenciliğini büyük ölçüde üretiyor.

Bitcoin Mining, ABD Enerji Şirketinin Gaz Endüstrisinde Başlıca Sorunları Çözmesine Yardımcı Oluyor

Crusoe Energy Systems, gaz patlamalarını azaltarak çevre dostu Bitcoin madenciliğini büyük ölçüde üretiyor.

Çevre Dostu Bitcoin

Bitcoin sürekli olarak çok fazla enerji harcadığı için eleştirilirken, madenciliği aslında çevre üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.

Bloomberg’e göre, Teksas merkezli enerji şirketi Crusoe Energy Systems, fazla doğal gazı, karmaşık bilişim işlemlerini çözmek için kullanılan elektriğe dönüştürüyor. Şimdi, bu gücü Bitcoin'e getirmek için kullanmak istiyor.

Raporda, Crusoe Energy Systems'ın 2020'de 70 birim kurmayı planladıklarını ve her birinin 1 MW'lık maksimum elektrik üretimini artırdığını belirtti.

Upper90 Capital Management CIO'su Alex Urdea “Petrol ve gaz endüstrisi için çevresel ve ekonomik bir sorunu çözmenin çok yaratıcı bir yolu” ifadesini kullanıyor.

Flaring, onu yakalamak için bir imkan yoksa, petrol üretim alanlarındaki fazla doğal gazı bir yan ürün olarak yakma işlemidir. ABD petrol üretimindeki son zamanlardaki artış nedeniyle bu uygulama yaygın olmaya devam etmektedir, ancak bunun zararlı olduğu düşünülmekte. Dünyadaki en faydalı enerji kaynaklarından birini tahrip etmenin yanı sıra, hava kirliliğinin neden olduğu artan solunum sorunu oranlarıyla bağlantılı olduğu dile getiriliyor

ÇED Raporu

Bir ÇED raporu, ABD şirketleri tarafından günlük olarak 1.28 milyar metreküp gaz üretildiğini, bunun büyük bir kısmının da Teksas'ta gerçekleştiğini belirtmekte.

Veri merkezlerinin de yardımıyla madencilik odaklı kripto paraların dışında, iddialı bir şirket, yapay zeka ile desteklenecek yeni bir hizmet başlatarak bulut bilişime girmek istiyor.

Mayıs ayında, Crusoe Energy Systems ayrıca, dev Bitcoin destekçileri olarak bilinen Winklevii'nin aile ofisi Winklevoss Capital'den bir yatırım alarak manşetlere konu olmuştu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ