Çoğunlukla, kral kripto para kayıplarını kurtarmayı başardı.

Çoğunlukla, kral kripto para kayıplarını kurtarmayı başardı. Bununla birlikte, Bitcoin'in içinde bulduğu mevcut fiyat noktası, 60 günden daha kısa bir sürede gerçekleşecek olan blok ödülünün yarıya indirilmesi nedeniyle yılın başında birçok kişi tarafından beklenmeyebilir.

Yazım sırasında Bitcoin, 121 milyar dolarlık piyasa değeri ve 24 saatlik 46 milyar dolarlık işlem hacmi ile 6650 dolar seviyesinde işlem görüyordu.


1 saatlik grafiğe göre, Bitcoin'in fiyat hareketi son birkaç gün içinde artan bir kanala yerleşti. Artan bir kanal için çıkışın önümüzdeki günlerde aşağı yönlü olması muhtemeldir.

Bitcoin için, önümüzdeki hafta test edilmesi muhtemel birkaç güçlü destek var. İlk destek noktası 6399 dolar, bir sonraki önemli destek 6064 dolar. BTC fiyatının daha da düşeceği beklenmedik senaryoda, 5217 dolarlık desteğin test edilmesi muhtemeldir.

Bitcoin'in fiyatı önemli ölçüde artacaksa, şu anda Bitcoin için iki direnç noktası var. İlk direnç  6825 dolar, ikincisi 8024 dolar.


1 saatlik grafikte, MACD ve RSI gibi göstergeler yakın gelecekte yükseliş eğilimi göstermiyor. Şu anda MACD göstergesi, sinyal hattının, düşüş hissi için bir özellik olan MACD çizgisinin üzerinde hareket etmeye devam ettiğini gösterdi. Öte yandan RSI göstergesi, şu anda 48'de yarıdaki işaretin hemen altında kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte, gösterge BTC fiyatında bir artışla sonuçlanabilecek aşırı alım bölgesine işaret ediyor. Bununla birlikte, genel senaryo göz önüne alındığında, RSI göstergesinin şu anda düşüş eğilimi göstermesi daha mantıklı.


Yazım sırasında, Bitcoin için günlük grafik bile koinin artan bir kanalda olduğunu ve bir hafta içinde bir fiyat düşüşü göreceğini gösterdi.


İlginçtir ki, Glassnode'un Harcama Çıktı Kâr Oranı (SOPR) ile ilgili verilere göre, Bitcoin için mevcut oran 1'in biraz üzerindedir. SOPR, Bitcoin işlemlerinin karlılığını ölçer. Oran 1'in altına düştüğünde, koinin zararla satıldığını gösterir.

12 Mart BTC kazasında, SOPR oranı önemli ölçüde düştü. Oranın şu anda 1'in üzerinde olması, BTC'nin mutlaka bir zararda satılmaması anlamına gelir. Bununla birlikte, ayı piyasasında, oranın kendini düzeltme olasılığı var.

 Göstergelere ve Bitcoin’in fiyat hareketlerine göre aşağı yönlü bir kırılma bekleniyor. Gelecek hafta, BTC'nin fiyatında yüzde 10'a yakın bir düşüş görmesi ihtimali düşük. Şu an itibariyle hedef 1 6399 dolar ve Hedef 2 6064 dolardı. Kripto para artış hızını sürdürebilirse, Bitcoin’in fiyatının 6825 $ 'ı geçtiğini de görebiliriz

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ