DBS Group Holdings Ltd, Hong Kong'da lisans başvurusunda bulunuyor ve Bitcoin ve kripto hizmetlerini Hong Kong'daki müşterilerine genişletme planları yapıyor.

Bitcoin: Müşterilerine BTC ve Kripto Sunmak İçin 686 Milyar Dolarlık Varlığa ve Yönetime Sahip Singapur

DBS Group Holdings Ltd, Hong Kong'da lisans başvurusunda bulunuyor ve Bitcoin ve kripto hizmetlerini Hong Kong'daki müşterilerine genişletme planları yapıyor. Hong Kong kendini dijital varlık merkezi olmaya adamıştır.

Hong Kong, ülkede ve tüm Asya'da dijital varlıklar için belirlenmiş bir merkez olma misyonuna herhangi bir ara vermiyor ve yabancılar zaten ona bu şekilde davranıyor.

Bloomberg medya kuruluşundan yakın tarihli bir rapora göre, DBS Group Holdings Ltd, Hong Kong'da lisans başvurusu yapmak için ciddi planlar yapıyor. Lisans, DBS Group Holdings'in Hong Kong'da kripto para müşteri tabanı sunmaya başlamasına izin verecek.

DBS banka holdinglerinin CEO'su Sebastian Paredes, Pazartesi günü Hong Kong'da düzenlenen bir brifingde bunu duyurdu.

Bankanın Hong Kong'daki müşterilerimize dijital varlıklar satabilmesi için Hong Kong'da bir lisans başvurusunda bulunmayı planlıyoruz.

Kapılarını dijital para birimlerine açan her ülke bunu çok dikkatli yapıyor. Ülkeler bunu pazarla ilgili tehlikelerden ve tutarsızlıklardan kaçınmak için yapar. Sebastian Paredes de bunu not etti. DBS'nin Hong Kong'un politika yapıcıları tarafından oluşturulan kripto ile ilgili politikaları memnuniyetle karşılayacağını açıklıyor.

DBS holdingleri hamle ile uzun oyunu oynuyor. Paredes, bankanın Hong Kong'da kripto sunacak ilk borç verenlerden biri olmayı hedeflediğini açıkladı. Bu, elbette, ancak DBS'nin Hong Kong'daki "çerçeveyi tam olarak anlaması"ndan sonradır.

DBS bankası kripto para birimine tamamen açık ve Hong Kong da öyle DBS Bank Ltd., Singapurlu çok uluslu bir bankacılık ve finansal hizmetler şirketidir. DBS'nin genel merkezi, Singapur'un Marina Bay semtindeki Marina Bay Financial'da bulunmaktadır. Asya'ya finansal hizmetleriyle hizmet veren DBS'nin 28 pazarda 280'den fazla şubesi bulunmaktadır.

DBS, bu hamleyi yapmadan önce 2020'de kriptoyu tamamen memnuniyetle karşıladı. O yıl bir kripto para birimi değişim platformu kurmayı planladığını duyurdu.

DBS Digital Exchange, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Ripple (XRP) ticaretini etkinleştirecek. Ancak erişilebilirlik yalnızca kurumsal ve akredite yatırımcılara özel olacaktır. DBS Digital Exchange ayrıca tahviller, özel sermaye fonları ve özel şirketlerin hisse senetleri gibi varlıkları tokenleştirmeye adanmış başka bir kol oluşturacak.

Hong Kong, kripto para birimi ve web3 teknolojilerinin gücünden yararlanmayı planlıyor. Hong Kong, bölgedeki dijital varlıkların iyi durumda olduğunu kamuoyuna duyurdu. Yerel yönetim, 2023'te kripto para birimi ve fintech girişimleriyle ortak olmaktan heyecan duyacak. Hong Kong'daki mali sekreter Paul Chan, Ocak ayında söyledi.

Hong Kong yasama konseyi de daha önce kripto için yasa çıkardı. Mevzuatın amacı, 2022'de dijital varlık hizmetleri sunan platformlar için bir lisanslama sistemi oluşturmaktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ