Bu sorunun cevabını vermek elbette kolay değil.

Bu sorunun cevabını vermek elbette kolay değil.Çünkü Bitcoin 'in daha önünde gidecek çok yolu bulunuyor. Ancak Bitcoin 'in ticaret ve ekonomik faaliyetlerde küresel hesap rolünü oynayıp oynayamayacağı elbetteki tartışılabilir bir konudur. 

Hiç kuşkusuz bu durum bir olasılık anlamına geliyor. Böyle bir olasılığın gerçekleşmesi için, Bitcoin 'in dünyadaki çok sayıda insan tarafından , büyük ihtimalle de dolaylı olarak ,rezerv para birimi şeklinde kullanılması yoluyla benimsemesi gerekecek.

Böyle bir benimsenme gerçekleştiği zaman işte o anda Bitcoin 'in arzının istikrarlı oluşunun günlük işlemlerde elde tutulan Bitcoin miktarına oranla marjinal miktarlarda kalacağından , aynı zamanda istikrarlı kılıp kılamayacağı net bir şekilde görülecektir.

Bitcoin 'in küresel par arzının %1 'inden daha azını oluşturduğunu hesaba katarsak ,Bitcoin ile büyük bireysel işlemler fiyatında önemli bir etkiye sahip olabilir ve talepteki küçük değişiklikler fiyatında büyük dalgalanmalara neden olabilir. Elbette böyle bir durum Bitcoin 'in küresel ödeme ağı ve para birimi olarak Bitcoin 'in ödeme ve para arzının henüz küçük bir kısmı olmasından kaynaklanmaktadır.

 Günümüzde  Bitcoin  almak bir yatırım olarak görülebilir. Eğer Bitcoin küresel para arzı ve uluslararası ödeme işlemlerinde büyük bir paya sahip olursa talep çok daha öngörülebilir hale gelecek ve para biriminin değeri de istikrara kavuşacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ