Bitcoin'in volatilite sıkıntılarından ve eşiğinin son derece kutuplaştırıcı görüşleri kışkırtmasına bakılmaksızın, son on yılda, YG performansı açısından yaklaşan bir varlık olmamıştır.

Bitcoin Neden Fiat Para Birimlerinde Somutlaşmış Parasal Sosyalizmin Cevabıdır?

Bitcoin'in volatilite sıkıntılarından ve eşiğinin son derece kutuplaştırıcı görüşleri kışkırtmasına bakılmaksızın, son on yılda, YG performansı açısından yaklaşan bir varlık olmamıştır. Son zamanlarda, bir Bloomberg raporu, Bitcoin'in son on yılın en iyi performans gösteren varlığı olduğunu vurguladı ve kuruluşundan bu yana % 9.000.000'un üzerinde kazanç elde etti. Bu benzeri görülmemiş yükseliş, değer önerisi ve çağımızın finansal kurumları için gerçekten ne anlama geldiği konusunda çeşitli anlatılara da yol açtı.

Bitcoin Echo podcast'inin son bölümünde Parallax Digital'in Kurucusu ve CEO'su Robert Breedlove, para sistemimizde Bitcoin'in rolünü ve mutlak kıtlık anlatımı ile ilgili özelliklerini vurguladı. Bitcoin'in doğası hakkında yorum yapmak ve Bitcoin'in icadını “bir defalık geri döndürülemez olay” olarak sınıflandırmak mümkün.

“Bitcoin’in dünyaya çıkışı tekrar edilemez bir olay. Bitcoin'in icadı, bu mutlak kıtlık ve paranın keşfine açılan bir kapıdır. Para için mutlak kıtlığın keşfinin tekrarlanamayacağını ve onunla rekabet etmeye çalışan her şeyin Bitcoin'e çöktüğünü düşünüyorum.”

Kıtlık açısından, Bitcoin'in 21 milyon adetlik sınırı, arz ve talebin temelleri sayesinde sağlam bir değer deposu olduğu iddialarının arkasına çok fazla ağırlık katıyor. 2020 için bu, Bitcoin'in kıtlık anlatımı ile ilgili önemli bir şey katıyor ve yarı yıl içinde daha sonra yarıya inecek.

Bitcoin'in başlangıcından bu yana, Bitcoin vizyonu ve dayandığı idealler, bir merkez bankası veya hükümet tarafından kontrol edilen fiat para birimleri ile çekişmektedir.

Breedlove'a göre, para piyasasında inovasyon “parasal sosyalizm” ile boğulmuşken, Bitcoin söz konusu olduğunda, “Bitcoin'in tasarladığı şey, sanırım söyleyebileceğiniz kum tanesi Goliath'ın gözündeki taş gibi - merkez bankası. ”

Analojisine ek olarak, Bitcoin'i sadece dijital, bilgilendirici, durdurulamaz bir serbest piyasa olarak nitelendiriyor. Bitcoin'in değerini vurgulayarak,  “Sahip olduğum varlık, herhangi bir grup tarafından değil, serbest piyasa tarafından belirlenen değere sahiptir ve bu, serbest piyasa alanındaki en yüksek oyun teorik değerini verir.” diyor.

 Bitcoin Hodlerları için, Bitcoin fiyatı için önemli bir katalizör olması nedeniyle Bitcoin altını ele geçirdiğinden, bu serbest pazarın dinamikleri son derece göze çarpıyor. Sınırlı Bitcoin arzı, daha fazla faydacı değerlerle birleştiğinde, önümüzdeki yıllarda Bitcoin fiyatına büyük bir ivme kazandırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ