Başlangıcından beri, Bitcoin sentlere değdi, ancak yıkılmaz iç değere sahipti. İnsanlığın en karanlık günlerinde, sadece nadir şeylerin değeri olacaktır. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri finansal krize karşı aşı olabilir.

Bitcoin Neden Finansal Krize Karşı İyi Kripto Aşı Olabilir?

Başlangıcından beri, Bitcoin sentlere değdi, ancak yıkılmaz iç değere sahipti. İnsanlığın en karanlık günlerinde, sadece nadir şeylerin değeri olacaktır. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri finansal krize karşı aşı olabilir.

Koronavirüs saldırısı ve demokrasi sabiti tüm dünyada başarısız olduğundan, bankalar artık verilerinizi herkese dökebilir. Şirketler ve hükümetler güvenlik önlemleri kapsamında daha fazla haktan yararlanıyor. Bununla birlikte, sosyal etkileşim haritalarına tam olarak maruz kalmak sadece insanları daha fazla gizleyecek ve hükümete daha az güvenecektir. Koronavirüs aşısı arayışında hükümet, finansal haklarınızı da çabucak unutmaktan mutluluk duyar.

Vergi ödemeyen kimseyi izlemek isteyip istemediklerinin önemi yok, ya da koronavirüs kurbanlarını izlemekle ilgili. Sürveyans önlemlerinin önemli bir nedeni olduğunda yüzlerce insan karantinadan kaçıyor. Böyle bir sebep olmadan gözetimden kesinlikle kaçacaklar ve koronavirüs sonsuza kadar burada olmayacak.

Bankacılık endüstrisi merkezileştirme sayesinde kolayca parçalanabilir. Bitcoin'in gelişimi en başından beri merkezsizleştirildi. 2009 yılında, GitHub deposu yoktu ve geliştiriciler Bitcoin Core cüzdanını genel sohbette RAR arşivi olarak tutuyorlardı. Ve elbette, kendi bilgisayarlarında. Daha sonra, istemci kodu GitHub'a eklendi, ancak yine de hakemli incelemelere sahip çok sayıda takipçi ve kodlayıcı var. Depo, gezegenin her yerinden düzinelerce insan tarafından geliştirilmekteydi. Böyle bir projenin benzersizliği, üzerinde çalışan insanların birbirlerini tanımamasıydı.

Bitcoin'in Nitelikleri Finansal Krize Karşı Aşı Olabilir

Bitcoin, 21 milyon token olan sınırlı bir para kaynağına sahiptir. ABD doları ve fiat para birimlerinin çoğu gibi değil. Bitcoin zamanla daha fazla kıtlık kazanır, bu da 'deflasyonist para birimi' olarak adlandırılan bir işarettir. Yıllar geçtikten sonra ağ daha az yeni koin üretiyor. Fiat para sistemi de giderek daha fazla kağıt para üretiyor. Bu davranış bir krize yol açar.

Kriz sırasında sadece nadir olan şeyler önemlidir. Altın, bal, gümüş, ahşap, yiyecek, tuvalet kağıdı ve… kripto para birimleri gibi.

Bitcoin gelişimi, klasik geliştirme şemasına kıyasla garip görünüyor. Genellikle, ekip aynı ofiste oturmaktadır. Ve GitHub, etkili iletişim için son umut değil, kolaylık ve şeffaflığın bir ölçüsüdür. Ancak Bitcoin asla klasik çözümlerle ilgili değildi.

20. yüzyılın klasik bankacılık uygulamalarının çoğu artık kullanımda değil. Örneğin, hesap işlemlerinin banka gizliliği artık burada değil. Ülkelerin çoğunluğu banka gizliliğini durdurmak için farklı anlaşmalar imzaladı. Geçmişte hiç kimse bankaya işlem ayrıntılarını, sahip olduğunuz hesapların niteliğini ve miktarını vb. Soramazdı. Şimdi, bankalar bilgiyi aynen bu şekilde atıyorlar.

Ödeme yönteminin şeffaflığı ve gizliliği ve ayrıca para kıtlığı, insanları her zaman Bitcoin'den haberdar etti. Bir taraftan, blockchain tüm işlemleri gösterir. Diğerinden, gönderenlerin ve alıcıların adlarını göstermez.

 En çok neye ihtiyacınız olduğuna (şeffaflık veya gizlilik) bağlı olarak, blockchain'i her iki yönde de kullanabilirsiniz. Birbirini tanımayan güçlü bir madenci ve node ağı, işleminizin güvenli olduğundan emin olacaktır. Bitcoin’in işlemleri zaman içinde yavaş ve pahalı hale gelmesine rağmen, insanlar bunu kullanmaya hazırdır, çünkü yine de bir banka havalesi kullanmaktan daha iyidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ