Bitcoin, hafta sonu boyunca bir fiyat telafisi gördü ve basın zamanında 40 bin doların altından 42 bin dolara yükseldi.

Bitcoin, hafta sonu boyunca bir fiyat telafisi gördü ve basın zamanında 40 bin doların altından 42 bin dolara yükseldi. Bloomberg analistleri artık benimseme, temeller ve düzenleyici nedenleri öne sürerek 100.000 dolarlık bir fiyat artışı öngörüyor.

Cuma ve hafta sonu Bitcoin (BTC) ve altcoin fiyatlarında kayda değer bir toparlanma görüldü. Cuma günü, Bitcoin (BTC), büyük borsalarda alım satım aktivitesinde bir artış gördü ve fiyatını tekrar 40.000 doların üzerine çıkardı. Kripto varlığı daha sonra Ekim rallisinden bu yana Cumartesi günü en büyük günlük kazancı yüzde 10 gördü. Yazım sırasında BTC, geçtiğimiz gün ve haftada sırasıyla yüzde 3.0 ve yüzde 12,6 kazanç elde ederek 42.763 dolardan işlem görüyor.

100.000 dolarlık işaret, Kraken borsası, kripto analisti PlanB ve Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele'den birçok Bitcoin meraklısı için önemli bir eşik beklentisi oldu. Bloomberg analistleri, kripto varlığı yaklaşık 10.000 dolar civarında işlem görürken bile geçmişte aynı tahmini verdiler. Analistler, mevcut 40 bin dolar seviyesinde aynı varsayımı bir kez daha dile getirdiler.

Bitcoin'den 100.000 $'a

Bloomberg Intelligence'a göre, Bitcoin artan benimsenmesine ek olarak temellere dayalı olarak daha yüksek seviyelere mahkumdur. Kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone tarafından yönetilen şirketin analisti, kripto varlığının son piyasa performansının bir tavan yerine bir fiyat dibinin göstergesi olduğunu savunuyor.

Bitcoin'in bir tavandan ziyade bir taban oluşturması daha olasıdır, bu da 30.000-60.000 $'a alışmış olan trader'ların hayal kırıklığına uğrayabileceği anlamına gelir. Analistler, 2021'in başlangıcından bu yana, daha taktik odaklı olanın alt uç yakınında iki kez ve üst uçta iki katına satış yapma fırsatları olduğunu belirtiyor.

Bitcoin son zamanlarda 30.000-60.000 dolar aralığında işlem gördü ve 2021'de hem zirveye hem de dibe iki kez vurdu. Analistlerin verilerine göre bu eğilimin yakında sona ermesi muhtemel. İnançları, Bitcoin fiyatının 52 haftalık hareketli ortalamanın kabaca yüzde 30 altında destekle bir yükseliş trendine bağlı olduğu yönünde. Kripto kralı bu desteğe en son 2020'de ulaştıktan sonra geçen ay ulaştı. Ek olarak, 60 bin dolarlık fiyat tavanı Kasım 2021'deki kadar güçlü değil, bu da dijital varlığın gelecekte bunu aşmasının muhtemel olduğu anlamına geliyor.

Tahmin Ne Zaman Bitiyor?

Ama bu "gelecek" tahmini tam olarak ne zaman gerçekleşecek? Bloomberg, tahmini için bir zaman çizelgesi vermiyor, ancak hedefe yükselişi sağlayacak kilit oyuncuları isimlendiriyor. Bunlardan biri, dijital varlıkların artan talebi ve arzıdır. Bir diğeri, bu 2022 ABD gerekçesiyle artan düzenleyici faaliyet beklentisidir. İkincisinde, Çin'den farklı olarak ABD, kriptoyu yasaklamayacağını açıkladı.

Kripto YouTuber Benjamin Cowen ve Bukele'nin beğenilerine gelince, Bitcoin yıl bitmeden 100.000 dolara ulaşacak. Skybridge'den Anthony Scaramucci ve Cathie Wood'dan Ark Invest gibi diğerleri, 2030 yılına kadar Bitcoin'in 1 milyon doları aşması gibi daha uzun vadeli görünümleri tercih etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ