Bitcoin nereye gidiyor? İki görüş iki olasılık.

Tüm Bitcoin forumlarından Reddit'e, ekonomi portallarından kripto para yayınlarına herkes yazıyor herkes çiziyor ve herkes bu sorunun yanıtını merak ediyor. Bitcoin nereye gidiyor?

Bitcoin'in Ekim'deki muazzam çıkışı Kasım başındaki ivme izledi fakat bugün 7.300-7.500$ aralığında durdu gibi görünüyor. Sizler için en çok dillendirilen yorumları ve değerlendirmeleri özetlemeye çalıştım.

Birinci görüş 8.000$ doları zorlayacak bir tahmin yapıyor, o seviyeleri deneyecek diyor. Bu temkinli görüşün bir benzeri 7.000 seviyeleri için de telaffuz edilmişti. Gün içerisinde BTC 7.500'leri görse de henüz bu hedefe ulaşmış değil. Bu ilk grubun temel dayanağı boğa piyasaya dönen son 2 aylık eğrinin artık neredeyse zirve noktasına geldiği ve bu noktada kar satışlarının olabileceği. Özellikle büyük fonların ya da balinaların bu noktada harekete geçeceği. Bu görüşe göre trend'in üst noktası 7.950$ civarında son buluyor. Bu noktada ya da yakın çevresinde kar satışları başlayabilir.

İkinci görüş ise daha iyimser 8.000$ geçilebileceği ve destek alırsa 10.000$ hedefinin açık olduğu yönünde. Fakat bu noktada tek bilinmez sert çatallanma gibi görünüyor. Bu noktadan itibaren her şey flu! Geleneksel yatırımcıyı çekmesi durumunda tahmin edilemez seviyeler de yaşanabilir fakat bu görüşü dillendiren fazla yorumcu yok. Bunun temel sebebi bu rekor seviyelerdeki henüz ilk denemeler olması olabilir. 

Ayrıca kar satışlarının ve düzeltmenin gelmesi durumunda durak noktası da merak konusu 6.500$ tahmin edilen en üst durak noktası. Sonrasında 5.800$, 5.500$ ve aşırı panik halinde ise 4.500$ dolar seviyeleri tahminler arasında. Bu noktada yorumcuların tablo analizleri ne kadar yakın olsa da birbirinden farklılık gösteriyor. Bitcoin'de gelecek çok uzak değil, aşılmaz mesafeler hızla kat ediliyor. Neler olacağını yakında hep beraber göreceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ