Bitcoin, New York Moda Haftasına damgasını vurdu

Bitcoin’in hızlı düşüşü para piyasalarında konuşula dursun, kripto paranın popülerliği gün geçtikçe genç nesil için daha da önemli hale geliyor. Moda dünyasının sıkı sıkıya takip ettiği popüler moda haftalarından biri olan New York Moda haftasında bu kez Bitcoin podyuma damgasını vurdu.

Ovadia & Sons erkek modası tasarımcılarından Ariel ve Shimon Ovadia'nın 35 sözde anarşist temasından esinlenerek hazırlanmış kıyafetlerinden bir tanesi, "Bitcoin kabul edildi. Nakit yok." yazısıyla dikkat çekti.

Özellikle şovun arkasındaki ilham olarak Bitcoin’den esinlenilmiş olması düşüşle birlikte popülerliği tartışılan Bitcoin’in tekrar altını çiziliyor gibi algılandı. Tasarımcılar, Bitcoin’i  bir trend ve ülke gözüyle baktıklarını belirtiyorlar. Moda dünyasında özellikle New York Moda haftasına katılan tasarımcılar arasında Bitcoin ile ilişkilendirilen sadece Ariel ve Shimon Ovadia  olduğu  görüldü. Ancak ikili moda şovlarının etkileyici müzik ve görsellikleri ve Bitcoin’i tema olarak kullanmaları ile dikkat çekmesini  bildiler.

Bitcoin mesajı dikkat çekti

New York Moda Haftasındaki şovlarında verdikleri “Bitcoin kabul edildi. Nakit Yok” mesajları ile kripto paraların geleceğin parası olarak gördüklerini belirten Ariel ve Shimon Ovadia, gelişen teknoloji ile birlikte gelecekte daha çok Bitcoin ve kripto paraları güncel hayatta kullanılacağının nakit kullanımının tamamen  kalkabileceğine inandıklarını belirttiler.  

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ