Bitcoin ödemesi ile uçak bileti alınabilecek

Japonya'daki ekonomik uçak bileti satışları yapan havayolu Peach Aviation, Bitcoin ödeme kabul edeceğini ancak bu planını Mart 2018’e kadar askıya aldıklarını açıkladı.

Peach Aviation geçen yılın Mayıs ayında 2017 yılının sonuna kadar uçak bileti satın alacak müşterilerine Bitcoin ile ödeme yapabileceklerini belirtmişti. Şirket, Aralık 2017'de planlanan bu sistemi uygulamayı Mart 2018 tarihine erteledi.

Peach Avation’un ortağı BITpoint Japan

Havayolu, hava limanlarında Bitcoin ATM'leri açmayı planlayan Japonya kripto borsası BITpoint Japan ile ortaklık kurdu. Japonya, Nisan 2017'den bu yana ülkesinde Bitcoin'i yasal bir ödeme yöntemi olarak kabul etti.

Japon medyası  NHK World geçen hafta, Japon kripto değişimi sonrasında kriptokrasinin güvenilirliğini sorgulayan bir makaleyi yayınladı  Peach Aviation'ın NHK World’de yayınlanan makalesi sonrasında,  BTC ödeme seçeneğini kaldıracakları söylentilere yanıt olarak, kendi sitesinde söylentileri yalanladı.

"Şirketimizde Bitcoin ile uçak bileti satın alma planını ertelememize neden olan raporlar doğrultusunda hareket ediyoruz.  Peach Avation'un Bitcoin ödemesini kaldırdığı yönünde çıkan haberler firmamız tarafından duyurulan ve gerçekliği olan bir haber değildir. Şirketimiz Bitcoin ödeme sistemini sorguluyor, sadece bir süreliğine bu hizmeti askıya almıştır"

Singapur Havayolları Ağustos 2018’te Blockchain tabanlı bir uygulama ile geliyor

Temmuz 2017'de AirBaltic, BTC ile uçuşlar satın alma opsiyonunu ekledi. Singapur Havayolları ise bugün itibariylei, Ağustos 2018'de piyasaya sürülecek olan Blockchain tabanlı bir sık uç flyer uygulaması olduğunu duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ