Bitcoin on yıldan uzun bir süredir var. Bu süre zarfında, bu kripto para biriminin geleceğinin nasıl kasvetli olduğu konusunda çok fazla gürültü var.

Bitcoin Online İşletmeleri Nasıl Değiştiriyor?

Bitcoin on yıldan uzun bir süredir var. Bu süre zarfında, bu kripto para biriminin geleceğinin nasıl kasvetli olduğu konusunda çok fazla gürültü var. Hükümetler ve bankalar bu “patlayacak olan balonun” kullanılmasına karşı uyardılar ve düzenli işlem gerçekleştirme yöntemlerini savundular.

Şimdi, Bitcoin sayesinde, çevrimiçi işletmeler nihayet ulaşamayacakları pazarlara ulaşabilirler. Daha hızlı işlemler, daha fazla güvenlik ve anonimlik iyi ve avantajlı olsa da, online işletmelerin çalışma biçiminde gerçekten devrim yaratacak sınırsız uluslararası ödemeler yer alıyor.

Kripto para birimlerinin faydaları

Her gün, giderek daha fazla sayıda çevrimiçi işletme, kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmiş olanların saflarına katılıyor. Microsoft, Expedia, Overstock, AT&T ve diğerleri zaten gemide. Apple ve Amazon, Amazon'un sahip olduğu yayın platformu Twitch ile Bitcoin'i ödeme olarak kabul ederek bu fikre ısınıyor.

Sanayi devleri, kripto para birimlerine olan ilgisi olan tek kişi değil. Daha küçük çevrimiçi işletmeler de dijital parayı kabul eder. Peki bu avantajlar neler?

Ücret Yok

Tüccar işlem ücretleri, çok fazla para çekilmesini sağlayabilir. Her işlemin üstünde % 2–3 oranında ücret ödemek hepimizin yaşaması gereken bir şeydir.

Ancak, kripto para birimleri bankaları aracı olarak kullanmaz. Banka yok - her işlemi doğrulamanıza ve gelirinizi bu şekilde kaybetmenize gerek yok. Zaten hızlı olan süreci hızlandırmak istemiyorsanız, Bitcoin'i kullanmak için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Hızlı İşlemler

Tüm işlemlerinizi yöneten ve kontrol eden merkezi bir organ olmadan, ödeme işleme süresi çok daha kısadır. Blockchain teknolojisi bunun yerine kontrol süreciyle ilgilenecek ve işlemi neredeyse anında tamamlayacaktır.

Trafikte ve talepte anormal bir artış olsa bile, Bitcoin kuyrukları altı saatten fazla sürmez.

Daha Fazla Anonimlik

Genellikle kripto para birimlerini sahte olarak tanımlarız. Bunun anlamı, kredi kartlarından daha az özel bilgi ortaya koymalarıdır. Ancak, her işlem blok zincirine kaydedilir.

Örneğin, Bitcoin ile bir kullanıcının Bitcoin adresi ve işlem yapılan tutar, defteri kebirde görünür. Ağın doğru bir analizi, bir kripto para birimi adresiyle ilişkili IP adresini ortaya çıkarabilir. Özetle, dijital paralar kredi kartı işlemlerinden daha anonim olmakla birlikte nakitten daha azdır.

Daha iyi güvenlik

Blockchain teknolojisine dayanan kripto para birimleri ve bunları saklayan cüzdanlar sıkıca sabitlenir. Şifreleme, tüm yapılan işlemleri yapmak için blok zincirindeki gönüllülere dayanır. Bu, işlemlerinizi korumaya çalışan birçok bilgisayar var.

Ayrıca, söz konusu işlemler kaydedilir ve halka açıktır. Bu ilk başta kabataslak gelebilir, ancak bunun anlamı, gerçekleşen işlemlerin şeffaf olması, dolandırıcılık ve hile sayısını azaltmasıdır.

7/24 Kullanılabilirlik

Bankacılık sistemlerinden farklı olarak, kripto para birimleri yılın her günü 7/24 açıktır. Hafta sonları, tatiller veya geç saatler nedeniyle ödemede gecikme yaşamanıza gerek kalmayacak.

Dijital cüzdanlarında kripto para birimleri olan kişiler, internet erişimi olan herhangi bir zamanda bunları takas edebilirler.

Uluslararası Ödemeler

Son olarak, kripto para birimlerinin yükselişi çevrimiçi pazarı daha önce hiç olmadığı kadar açtı. Bitcoin tüm sınırları geçer ve dış işlem ücretlerini ve döviz kurlarını ortadan kaldırır.

Tek başına bu gerçek, kendisinden önce gelen diğerlerinden farklı olarak, bir pazar yaratma potansiyeline sahiptir. Kripto para birimlerini benimsemek için tek bir nedene ihtiyacınız olsaydı o da, bu olurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ