Bitcoin, beş rakamlı işaretin altında kalan kripto para piyasasını oynadıkça türev tüccarlar yakında büyük bir hareket bekliyorlar.

Bitcoin Opsiyon Sözleşmeleri Fiyatta Hareketliliğe İşaret Ediyor

Bitcoin, beş rakamlı işaretin altında kalan kripto para piyasasını oynadıkça türev tüccarlar yakında büyük bir hareket bekliyorlar. Madencilik ödüllerindeki değişiklik göz önüne alındığında, madencilerin dolar değerli teşviklerini iyileştirmeleri ve piyasanın geri kalanının fiyat etkilerini dengelemesi gerekiyor.

Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin bir başka seti bu Cuma günü sona erdiğinden, 15 Mayıs 16.300 kontrat sayısı ile kesin olarak büyük bir satın alma baskısı dozu reçete edildi. Süre bitiminden bir gün önce, Bitcoin opsiyonları için çağrı yapma oranı Ocak 2020'den bu yana en düşük puanı olan 0.47'ye düştü. Sözleşmelerin hacmindeki düşüş bir günden daha az sürdü ve bunun şiddetini vurguladı. Düşüşün hızı ve yaklaşan bitiş tarihi göz önüne alındığında, Bitcoin'in fiyatı yarıya indirildikten sonra 'keşfedilemediği' için satış baskısı kartlar üzerinde oldu.

Şimdi bir geri dönüş görüldü. 17 Mayıs'ta, Skew’den alınan verilere göre, puts-call oranı geri döndü ve 0,47'nin en düşük seviyesinden 1,47'ye kadar yükseldi. Bu büyük sıçrama, çoğu geleneksel varlık için 0,7'den 1'e “nötr” oranını atladı ve bunun yerine piyasadaki büyük miktarda satış baskısına başladı.

16.300 kontratın sona ermesiyle (çoğu daha önceki oran göz önüne alındığında, çağrı yapılmadı ve koyulmadı) fiyat büyük ölçüde ilerleyemedi. Aynı taşınmazın bir nedeni, bir sonraki sona eren sözleşmeler grubu tarafından açıklanan satış baskısı, yani 22 Mayıs Cuma günü bu haftanın sonunda sona erecek olan sözleşmelerdir.

Skew’den elde edilen verilere göre, yakında sona erecek olan süre 13.800 kontratta değerlenmektedir. Burada, birkaç gün önce 22 Mayıs'ta sona eren sözleşmelerin 7.500 olduğunu, bu nedenle kalan 5.300 sözleşmenin son 48 saat içinde açıldığını ve 1.47 oranında çağrı yapma oranı göz önüne alındığında, yeni açılan sözleşmelerin çoğunun koyar olduğunu belirtmek gerekir.

Şu anda, Bitcoin 9.500 $ 'dan işlem görüyor, ancak geçtiğimiz hafta 8.500 $' ın altına düştü ve 10.000 $ 'a yakın bir seviyeye yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ