Bitcoin fiyatı Mayıs ayının başından bu yana en düşük noktasına düşme eğiliminde olabilir, ancak ayılar bu durumdan fazla şikayet etmemeli.

Yatırımcı Jonny Moe'ya göre, Bitcoin fiyatı önümüzdeki günlerde başka bir boğa koşusuna başlamadan önce 6.000 $ seviyesine düşebilir.


Jonny Moe’nun Grafiği, Aralık 2018’deki piyasa seviyesi ile mevcut fiyat eylemi arasındaki benzerlikleri göstermekte. Geçmiş bir klavuzluk yapacak ise, Bitcoin, Mayıs ayının başından bu yana BTC en düşük noktasına indikten sonra geri dönüş ile çözülebilecek başka bir düşen kama oluşturabilir.

Böyle bir yükseliş hareketi, 2017'nin ikinci yarısında ve 2019 yılının ikinci yarısında gerçekleşenlerinkine benzer bir başka parabolik ilerlemeyle sonuçlanacak.

Bu tahmin, Bitcoin’in beş ayını dolduran kanaldan çıkmayı başarması halinde 100.000 $ 'a kadar yükselmesini bekleyen uzman Peter Brandt’ın alım satımına konu olan “hemen yükseliş” senaryosuna uygun görünüyor. Bitcoin'in yıllık en yüksek seviyesi 13.700 $'dan düşmesinden bu yana boğalar hamle yapmakta zorlandılar.

Yükseliş Beklentisi

Kısa vadeli Bitcoin fiyat tahminlerinden bahseden trader Scott Melker, daha fazla kripto para aldığını iddia ederek yükselişini sürdürüyor. Bitcoin'in günlük grafiğindeki yükseliş farkını yayınlamak üzere olduğunu belirtiyor. Bu model, ayılar BTC fiyatını yeni bir düşük seviyeye itdiğinde ortaya çıkıyor ancak RSI gibi momentum göstergeleri birlikte hareket edemiyor.

Baştan sona, BTC, piyasa bir önceki düşük seviyenin altına düştüğünde ancak bu seviyede kapanamadığında yükselişli Salıncak Hata Paterni (SFP) oluşturuyor gibi görünüyor.

CoinStats verilerine göre, Bitcoin fiyatı, şu anki fiyatı olan 7.163 $ 'a geri dönmeden önce 7.121 $' a kadar düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ