Kimlikleri doğrulanmış PayPal müşterileri yakında kripto ticaretine erişebilecek. Ancak, PayPal işletme hesapları için kripto işlemleri henüz desteklenmemekte.

Kimlikleri doğrulanmış PayPal müşterileri yakında kripto ticaretine erişebilecek. Ancak, PayPal işletme hesapları için kripto işlemleri henüz desteklenmemekte.

Bu haftadan itibaren İngiltere sakinleri ilk kez PayPal aracılığıyla kripto para satın alabilecek, tutabilecek ve satabilecek. Bu durum, bir yıldan daha kısa bir süre önce dijital varlık hizmetleri sunmaya başlayan bir şirket için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.

PayPal Hamlesi

Küresel ödeme sağlayıcısı Pazar günü yaptığı açıklamada, Birleşik Krallık müşterilerinin yakında PayPal'ın web sitesi ve mobil uygulaması aracılığıyla Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash'e (BCH) erişebileceğini duyurdu. Duyuru, ilk olarak geçen yılın Kasım ayında başlatılan bir hizmet olan PayPal'ın kripto para birimi hizmetlerinin Amerika Birleşik Devletleri'nin ötesine ilk genişlemesini işaret ediyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

PayPal'ın kripto bölümünün üst düzey yöneticisi Jose Fernandez da Ponte, pandemi sırasında “paranın dijitalleştirilmesini” ilk etapta kriptoya girmek için birincil motivasyonlardan biri olarak gösterdi ve şu yorumu yaptı:

“Küresel erişimimiz, dijital ödeme uzmanlığımız ve tüketici ve işletmeler hakkındaki bilgimiz, sıkı güvenlik ve uyumluluk kontrolleriyle birleştiğinde bize İngiltere'deki insanların kripto para birimini keşfetmelerine yardımcı olmak için eşsiz bir fırsat ve sorumluluk sağlıyor.”

PayPal, kripto para hizmetlerini Birleşik Krallık sakinlerine sunarak ülkedeki dijital varlıklara yönelmenin artmasında rol oynayabilir. Tüm Avrupa ülkeleri arasında, PayPal penetrasyonunun Birleşik Krallık'ta aylık 2 milyondan fazla aktif kullanıcıyla en yüksek olduğu bildiriliyor.

DeFi Alanı Sırada Olabilir

PayPal'ın kripto genişleme planlarıyla ilgili söylentiler, CEO Dan Schulman'ın yatırımcılara İngiltere'nin hizmeti yakında alacağını söylediği geçen aydan bu yana ortalıkta dolaşıyordu. Şirket, gelecekteki entegrasyon planlarının olası bir habercisi olan merkezi olmayan finans veya DeFi'deki gelişmeleri de izliyor.

Düzenleyici cephede, Birleşik Krallık'ın Mali Davranış Otoritesi veya FCA, kayıt gereksinimlerini karşılamayan kripto para birimi borsalarını giderek daha fazla çökertiyor. Binance'in İngiltere operasyonları, FCA'nın borsayı ülkede düzenlenmiş ticaret faaliyeti sunmasına izin verilmediği konusunda uyarmasının ardından bu yaz başlarında kapatıldı. PayPal'dan da Ponte, şirketinin kripto tekliflerini sunarken "İngiltere ve dünyadaki düzenleyicilerle yakın çalışmaya devam etmeye kararlı" olduğunu söyledi.

Bitcoin gelen bu haberin ardından 50.000 doları aştı. yazının yazıldığı sırada 50.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ