Dayanıklılık oluşturmak, pazar altyapısı ve ürün tasarımı düzeyinde daha fazla çalışma gerektirir.

Bitcoin Piyasa Altyapısı İçin Sağlam Bir Para mı?

Dayanıklılık oluşturmak, pazar altyapısı ve ürün tasarımı düzeyinde daha fazla çalışma gerektirir.

Bir değişimin gücü ve hızı, kısmen, çalıştığı eşleşen motora bağlıdır. Atom Varlık Borsası ile, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve diğer kademe piyasalar tarafından da kullanılan, kanıtlanmış bir eşleştirme motorunun (Milenyum Borsası) benimsenmesini seçtik. Yine de daha fazlasının yapılması gerekiyor.

Herhangi bir birikmiş iş yerinin fiyat keşfini oluşturmasını ve doğru tutmasını önlemek için vadeli işlemler sunan her borsa, eşleşmesinin ve tasfiye motorunun savaşa hazır olduğundan emin olmalıdır. Özellikle bu kurumsal yatırımcıların pazara girmesini beklersek, önce kalite gelmelidir.

Ürün tasarımı düzeyinde, sürekli sözleşmelerin nasıl düzenlendiği konusunda daha fazla yenilik gerekmektedir. Son birkaç ay içinde, OKEx, Delta, Bybit ve diğerleri de dahil olmak üzere daha fazla borsa, BTC ile yapılan sözleşmeler yerine Tether (USDT) teklifine doğru ilerledi.

İstenmeyen maruziyeti azaltmak ve marjda tutulan para birimi aşırı fiyat dalgalanmalarına maruz kaldığında ortaya çıkabilecek gereksiz tasfiyeleri önlemek için yerleşimler için daha istikrarlı bir para birimi kullanmak mantıklıdır.

 Ayrıca, fonlama mekanizmalarını ve tasfiye parametrelerini daha şeffaf hale getirmek ve hatta katılımcıların borsa sigorta fonlarına ve ilgili tasfiye düzenlemelerine güvenmekten vazgeçmelerini sağlamak için daha fazla yenilik gerekmektedir. Bu, özellikle kendi riskleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen karmaşık yatırımcılar için geçerlidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ