BTC şu anda 1,1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile en değerli 6'ncı sırada yer alıyor. Kripto para birimi yalnızca Apple, Microsoft, Amazon ve Google'ın altında yer alıyor.

Bitcoin Piyasa Değeriyle Facebook

BTC şu anda 1,1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile en değerli 6'ncı sırada yer alıyor. Kripto para birimi yalnızca Apple, Microsoft, Amazon ve Google'ın altında yer alıyor.

Coinbase ve Dogecoin de bu hafta yeni piyasa değeri kilometre taşlarına ulaştı. Bitcoin (BTC), piyasa değeri açısından önde gelen sosyal medya platformu Facebook'u geride bıraktı.

Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun (CZ) Cumartesi sabahı erken saatlerde gönderdiği bir Tweet, takipçilerinin dikkatini çekti. Tweet, piyasa değerine göre halihazırda dünyanın en değerli kripto para birimi olan BTC'nin artık tüm şirketler için dünyada 6. sırada olduğunu gösteren verilere bağlanıyor. 17 Nisan itibarıyla 1,1 trilyon doları aşan piyasa değeriyle BTC, Facebook’un 869 milyar dolarını geride bıraktı. Artık yalnızca Apple, Microsoft, Amazon ve Google'ın altında yer alıyor.

CZ, bu ayın başlarında yaptığı bir röportajda, net varlığının neredeyse %100'ünün kripto para birimine yatırıldığını açıkladı.

Hepsi BTC için iyi mi?

BTC, bu hafta boyunca tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Kripto para biriminin 60.000 $ işaretinin üzerine çıkmasıyla başlayan bir trend. Geçen hafta sonu ve hatta Pazartesi günü yapılan girişimler bir direnç alanı tarafından engellendi. Ancak çok uzun sürmedi - Çarşamba günü 64.854 $'lık yeni bir ATH'ye ulaştı.

Kulağa hoş ve güzel gelebilir, ancak dünyanın bazı yerlerinde BTC için pek olumlu görünmüyor. Örneğin Türkiye'de. Cuma günü, Merkez Bankası'nın kripto para ödemelerine yasak getirdiği bildirildi. Bazılarının BTC ve ETH'de (ETH) fiyat düşüşünün nedeni olduğunu düşündüğü bir yasak. Yasak haberinin ardından BTC % 4,6 düştü.

Diğer kripto piyasa değeri kilometre taşları

Her şey BTC ile ilgili değil. Kazançlar ve piyasa değerleri açısından altcoinler ve değişim platformları için de hareketli bir hafta oldu.

Örneğin kripto para birimi Dogecoin (DOGE), bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerinde değer kazandı. Önceki rekorları paramparça etti, 9-16 Nisan arasında toplamda % 330 arttı ve 0,48 dolarlık bir ATH’ye ulaştı.

Tesla CEO'su Elon Musk'tan Perşembe günü yayınlanan bir Tweetle yardımcı oldu. Tüm bunlar, DOGE'yi piyasa değerine göre İlk 10 kripto varlığına yerleştirdi. Şu anda 17 Nisan itibarıyla 8. sırada yer alan DOGE’nin piyasa değeri 38 milyar dolar seviyesinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ