Bitcoin ve kripto para piyasalarında Mart 2020’de ciddi bir türbülans yaşanmıştı.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında Mart 2020’de ciddi bir türbülans yaşanmıştı. Bu tarihte Dünya Sağlık Örgütü Korona salgınını küresel pandemi ilan etmişti. 21’inci yüz yılda ilk kez karşılaştığımız küresel bir salgına sadece Bitcoin değil tüm finansal varlıklar tepki göstermiş ve ciddi düşüşler yaşanmıştı.

Ancak kısa bir kargaşanın ardından Korona Salgını sürecinde Bitcoin ve hisse senedi piyasalarında ciddi değer artışları gözlendi.

Yukarıda özetlenen sürecin benzerini Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan savaşın ardında da tecrübe ediyor olabiliriz. Rus işgalinin ardından dünyada 3’üncü Dünya Savaşının yaşanabileceği korkusu yaşandı. Hisse senedi piyasaları ve Bitcoin piyasalarında deprem gözlendi. Bitcoin fiyatları 35 bin dolara kadar geriledi. Ancak geldiğimiz noktada Savaş tüm acımasızlığıyla devam etmesine rağmen Bitcoin fiyatları tekrardan toparlanmaya başladı. Bitcoin yaklaşık 10 bin dolarlık değer kazandı.

Altcoin’ler de ise Bitcoin’den daha yüksek değer artışları yaşanıyor. Ethereum tekrardan 3 bin doların üzerine çıkarken Terra LUNA gibi kripto paranın değerinde daha dikkat çeken değer artışları yaşanıyor.

Kripto para piyasalarındaki değer artışında ABD merkezli e-ticaret platformu eBay’den gelen açıklamalar etkili oluyor. eBay’ın Mart ayında kripto para ödemesi kabul etmeye başlayacağı ileri sürülüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ