Bir liman ve uzun vadeli bir yatırım aracı olarak Bitcoin'in değer teklifi, kral koinin on yıllık varlığından sonra dayanmakta olduğu kapsamlı bir anlatı gibi görünüyor.

Bitcoin Piyasaya Özgü Risklere Karşı Mücadele Edebilir mi?

Bir liman ve uzun vadeli bir yatırım aracı olarak Bitcoin'in değer teklifi, kral koinin on yıllık varlığından sonra dayanmakta olduğu kapsamlı bir anlatı gibi görünüyor.

Aynı şeyin daha büyük kurumsal yatırımlar için de kilit faktör olduğu söylenebilir.

Bununla birlikte, pandemi sayesinde ekonomide artan belirsizlik nedeniyle Bitcoin, iddialarının doğru olup olmadığını ve dünyanın en popüler kripto varlığının mevcut ekonominin deneme sularında dolaşıp dolaşmayacağını görmek için bir kez daha test edilebilir.

Son zamanlarda yayınlanan bir makalede, geleneksel piyasalara karşı bir riskten korunma açısından, daha önce yapılan araştırmalara atıfta bulunuluyor ve şöye deniyor:

“Bitcoin, Menkul Kıymetler Borsası Endeksinde hisse senetlerine karşı bir liman olarak kullanılabilir. Ayrıca, Bitcoin kısa vadede Amerikan dolarına karşı bir liman olarak kullanılabilir. Bu nedenle Bitcoin, altınla aynı riskten korunma yeteneklerinden bazılarını sergiler ve piyasaya özgü riski korumak için piyasa analistlerinin sunduğu çeşitli araçlara dahil edilebilir. ”

İlginç bir şekilde, Skew'in piyasa verileri, Bitcoin'in gerçekleşen volatilitesinin, bir düşüş görmesine rağmen, altın ve S&P 500 Endeksi gibi geleneksel varlıkların üzerinde yükselmeye devam ettiğini gösteriyor.

Makalede ayrıca, kısa satış gibi vekil riskten korunma uygulamalarının oldukça etkili olmaya devam ettiği belirtildi.

“Proxy riskten korunma stratejisi olarak açık satış, portföylerinin tamamı için az sayıda para kullanarak korunmak isteyen çok çeşitli kripto para taşıyan yatırımcılar için en uygunudur.”

Bitcoin gibi dijital varlıkları da içeren yatırım portföyleri ile ilgili olarak, Paul Tudor Jones'un beğenilerinden gelen son onaylar, zaten kurumsal yatırımcı pazarına girdiği için kral koini için son derece yararlı görünüyor.

Bununla birlikte, makale kripto gibi dijital varlıklara gelince, ona hala 'aşırı risk' atfedildiğine dikkat çekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ